додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Як майже 2 га черкаського узбережжя опинилися у приватних руках?

Як майже 2 га черкаського узбережжя опинилися у приватних руках?

0

База є, відпочинку нема. Черкаські вчителі, яким належить більше півсотні будиночків у Дахнівці, вже десятки років не можуть потрапити на відпочинок. Бо починаючи з двохтисячних педагогічною базою заволодів дачний кооператив. Уже чимало років за майже 2 га землі біля Дніпра змагається департамент освіти та нові власники будинків. Чи є світло в кінці тунелю цієї справи, дізнавалися наші кореспонденти.

54 дерев’яні будиночки на березі Дніпра. Сюди за радянських часів протягом 40 років приїздили вчителі з усього міста, аби відпочити й оздоровитися. Утім на початку 2000-х педагогічну базу передають у приватні руки – новоствореному кооперативу «Дніпро». А кількатисячній учительській громаді лишають крихти.

Анатолій Хрітаньков, завідувач бази вчителів «Дніпро»: «

У 2003 році між міським управлінням освіти, який на той час очолював Анатолій Депутат, і «Дачним кооперативом «Дніпро» укладено договір про спільну діяльність щодо утримання будиночків, які перебували на балансі управління освіти. Ним обумовлено: будиночки, непридатні для користування, списати з балансу шкіл і до 2020 року передати членам кооперативу. Відтоді база фактично не належить місцевій учительській спільноті.

Ганна Федорченко, голова Черкаської міської організації працівників профспілки працівників освіти та науки України: «Побудовані там 2-поверхові, 3-поверхові будинки на фундаментах із підведенням води. Сьогодні це невирішене питання. Там відпочивають люди, які зовсім не причетні до освіти й ніколи не були до неї причетні».

Департамент освіти вже майже десятиліття воює в судах за базу. Юристи міськвиконкому стверджують: неодноразово доводили незаконність привласнення вчительських будиночків.

Олена Хотіна, завідувач сектора юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики МВК: «Виконавчий комітет Свидівоцької сільської ради ухвалює рішення про оформлення права власності на ці будиночки за громадською організацією. Але судові інстанції чітко визначили, що ці рішення ухвалені з перевищенням повноважень і є незаконними. На підставі цього рішення члени цієї громадської організації оформили право власності на ці будиночки. Суд чітко зазначив, що будиночки є власністю Черкаської міськради».

Утім крапку в цій справі до цього часу не поставлено. 10 липня Київський адміністративний апеляційний суд знову розглядатиме «вчительське» питання. А поки тривають суперечки, педагоги змушені вистоювати в довгих чергах до своїх 2-х будиночків. Бо кожна школа має своє майно на освітянській базі лише теоретично.

Юрій Лункін, директор ЗОШ №19: «Потрапити на територію колишньої освітянської бази ми не можемо, тому що там є шлагбаум, нові власники. На територію нас можуть пускати тільки до наших 2-х будиночків із 54-х. Ми кидаємо жереб або стоїмо у величезній черзі для того, щоб потрапити в ці мальовничі місця».

Педагоги констатують: за минулий рік на вчительській базі відпочило трохи більше 100 осіб. Якщо суд ухвалить рішення й освітянам таки повернуть їхню власність, відпочивати біля Дніпра матимуть змогу тисячі вчительських сімей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version