Вміння не лише створювати картини, а й творчо представити їх глядачеві продемонстрували художник Сергій Козаченко та його колеги. У Художньому музеї митці організували неординарну експозицію його робіт. Так само творчо вони підійшли і до відкриття виставки, влаштувавши для присутніх справжній хепінінг. Що означає цей термін – бачила Ірина Гришко.
Виставка художника зі Сміли Сергія Козаченка в Черкаському обласному музеї проходить вперше. У невеличкій залі автор представив роботи з доробку останніх 18 років. Графіка лірично-філософської тематики втілена віртуозним штрихом та пластичними лініями.
Сергій Козаченко, художник-графік: «До робіт не треба підходити з питаннями, їх треба слухати – вони самі все розкажуть».
Учасник арт-проектів в Україні, Польщі, Росії та США працює в техніці офорту і монотипії. Використовує туш-перо, олівці, ручку.
Більше сімдесяти картин, якими є прості аркуші, розмістили не лише на стінах. Для демонстрації використали чи не весь простір виставкової зали. Оригінальний вигляд мали роботи, закуті у прозору плівку геометричних конструкцій. Саме такі елементи найчастіше можна помітити у графічному малюнку Козаченка. Так само з фантазії художника взятий ще один атрибут експозиції – фуршетниця. Автор ідеї – друг Сергія Козаченка, який високо цінує його не лише як митця, а й особистість.
Олександр Дувінський, художник: «Вот я думаю иногда: если б не было Козаченко, зачем тогда Смела??? Более достойных людей из этого города я не знаю».
Після офіційних промов організатори проекту перейшли безпосередньо до хепінінгу. З англійської термін перекладається як «відбуватися, траплятися». Хепінінгом називають заходи з парадоксальними діями, імпровізацією та співучастю глядачів у процесі. Чарчина з оригінальної фуршетниці – і відвідувачі вже співтворці заходу. Викладачка Ніна Коваль наявність горілки на святі мистецтва вважає зайвою, а ось у майстерності графіка не розчарувалася.
Виставка Сергія Козаченка, щоправда, вже без можливості випити «на дурняк», триватиме впродовж двох тижнів.