Графічний бум у Черкасах. Харківська художниця та викладачка Олена Калашнікова презентувала черкаським поціновувачам прекрасного персональну виставку. Свої графічні роботи в Черкасах мисткиня демонструє вперше.
Спочатку була лінія. Це – головне гасло художниці Олени Калашнікової. Черкасцям мисткиня презентувала свою нову виставку. Вона зізнається: Черкаси обрала невипадково.
Олена Калашнікова, художниця: «Черкаський музей – другий за величиною в Україні. У Черкасах часто проводять фестивалі дизайну, плаката. Цей музей дуже активно займається виставковою діяльністю, присвяченою сучасному мистецтву».
Незвичайній виставці раді і працівники музею. За словами директора закладу Ольги Гладун, кожна робота на презентованій виставці – унікальна.
Ольга Гладун, директор Черкаського обласного художнього музею: «Таких робіт не було не те, щоб у черкаському музеї, їх немає подібних узагалі. Це – унікальні роботи, творчий і науковий пошук нових шляхів, нових можливих зображень, інтерпретацій, показ світу через особистість у мистецтві».
Мисткиня презентувала черкасцям двадцять графічних робіт. Кожна різниться як за змістом, так і за технікою зображення. У художніх колах Олену Калашнікову вважають найрадикальнішим представником харківської графіки.
Олена Калашнікова, художниця: «Тематика одна – життя навколо мене, в мені. Поєднані картини саме цією темою. Темою життя та того, що його зіставляє».
Подивитися на незвичайні роботи завітали й художники. Побачене митців вразило.
Микола Маценко, художник: «Дуже щире та відкрите мистецтво, хоча водночас дуже складне. Воно не прочитується із першого погляду, треба вдивлятися, думати, вникати».
Наталія Корольова, художниця: «З одного боку, дуже гарні роботи, з іншого – тут є відкритість і насиченість. Вони справді дуже глибокі та вимагають того, щоби входити в кожну роботу. Є, куди входити. Тут є великий неформальний простір. Я рада, що в Черкасах така подія відбулася, бо це хороший рівень. Я рада, що черкасці можуть це побачити,особливо студенти».
Насолодитися графічним утіленням світу Олени Калашнікової черкасці мають змогу впродовж місяця в Черкаському художньому музеї.