додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Взаємини з ЄС під загрозою

Взаємини з ЄС під загрозою

0

Непрозорі вибори в Україні можуть погіршити взаємини нашої країни з Європейським Союзом. Такі прогнози експертів. Угода про асоціацію з ЄС може бути відкладена до 2015 року. Деталі – в сюжеті.

 

Україна чекає завершальної оцінки парламентських виборів із боку Європейського Союзу. Вона, швидше за все, зробить ще більш прохолодними стосунки між Києвом і Брюсселем. На думку аналітиків, ця оцінка може відкласти підписання політичної і економічної угоди про асоціацію до президентських виборів 2015 років і змусить Брюссель застосувати санкції. Раніше Євросоюз визначив декілька умов, які зададуть тон подальшому розвитку стосунків Україна – ЄС.

Одна з них – звільнення із в’язниці колишнього прем’єра Юлії Тимошенко й інших її соратників. Ця умова не виконана. Чи дотримано другої умови – проведення демократичних і справедливих парламентських виборів – доки під питанням. Попередні оцінки міжнародних місій, як від Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), вказують на серйозні порушення, зокрема підкуп виборців і використання адміністративного ресурсу.

Світлана Конончук, Український незалежний центр політичних досліджень: «Оцінка місії «БДІПЧ» («Бюро з демократичних інститутів і прав людини») ОБСЕ виборів в Україні буде дуже суттєвою для розвитку подальших стосунків України та Євросоюзу, оскільки вона є одним із оголошених пріоритетів для оцінки цих стосунків поряд із ситуацією з ув’язненням лідерів політичної опозиції. Не слід сподіватися на позитивні оцінки, тому що вже зафіксовано багато порушень, які навряд чи дозволять говорити про вибори як про вільні та прозорі».

Занепокоєння Брюсселю викликають так звані проблемні виборчі округи, зокрема й у самому Києві. На них досі не можуть визначити переможця через порушення під час підрахунку голосів і протистояння провладних і опозиційних кандидатів.

Проблемні стосунки з Європейським блоком надають більше можливостей Києву шукати перспективи для політичної і економічної співпраці з Росією і колишніми радянськими країнами; зокрема з Митним союзом, яким управляє Москва. Незважаючи на те, що для України зовнішньополітичним пріоритетом, закріпленим на законодавчому рівні, є інтеграція з Європейським Союзом, у Брюсселі побоюються, що Київ навмисно ускладнює процес інтеграції з ЄС.

Світлана Конончук, Український центр політичних досліджень: «Ніхто не скасовуватиме рух і зближення з ЄС. Але водночас у ЄС усі розуміють прекрасно, що пауза, яку оголосив Президент України, означатиме появу простору, в який входитимуть сили, зацікавлені в тому, щоб зближення України з ЄС максимально загальмувати та відтермінувати. Тому, очевидно, що не на користь ЄС цю паузу якимсь чином подовжувати».

Світлана Конончук вважає, що європейські лідери, ймовірно, вдадуться до економічних і візових санкцій проти окремих політичних діячів України, але кардинального перегляду стосунків між Києвом і Брюсселем чекати не варто.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version