додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Водні поневіряння: в більшості криниць Дахнівки – гнила вода

Водні поневіряння: в більшості криниць Дахнівки – гнила вода

0

Питна вода для жителів одного з найбільших мікрорайонів Черкас стала розкішшю. Бо в більшості криниць Дахнівки – гнила вода. Такий вирок їм ще торік винесла міська СЕС. Перевіряльники виявили в живильній волозі надмір нітратів і бактерій. Санепідеміологи вручили жителям відповідні приписи, на тому й усе. Весь цей час люди викручуються, як можуть. Хто заможніший – пробиває свердловини на своїх подвір’ях та купує привозну воду. Тим часом актив мікрорайону оббиває пороги владних кабінетів. Бо причина, через яку біда воді, й досі не усунена. Із подробицями Вікторія Курченко.

Світлана Позиненко, дахівчанка: «Оце, дивіться, вода, що відстоюється. Нею можна фарбувати, мабуть, підлогу».
А ще зо п’ять років тому, пригадує жінка, в колонці була смачна вода. Її будинок розташований в одному з найбільших мікрорайонів Черкас – Дахнівці. Із питною водою тут проблеми в більшості. У дворі дахівчанина Віктора Садовського криниця – взагалі для краси.
Віктор Садовський, дахнівчанин: «Ми вимушені були пробити біля криниці свердловину, яка на глибині 10 м».
Менш заможні купують привозну воду. А пенсіонерам діватися нікуди. Вони на свій страх і ризик продовжують ходити з відрами до криниць.
Микола Мирза, голова комітету самоорганізації населення «Дахнівський»: «У тому році ми зробили 24 забори води. Як виявилося, нашу воду взагалі пити не можна. І навіть біля церкви, куди дуже багато людей приїжджає з міста набирати нібито хорошу джерельну воду, вона така, що її пити – то зло для організму. Все, що ми виливаємо в каналізацію, врешті-решт, ми те й п’ємо».

Дахнівка до 1982 року була окремим селом. Та до міста, жаліються тутешні жителі, її приєднати-приєднали, а благ цивілізації вони так і не дочекалися. Тут немає ані централізованого водогону, ані каналізації. Через це й біда воді у криницях. Через ґрунтові води до них потрапляють нечистоти з вигрібних ям. Найбільше потерпають жителі вулиці, що на околиці Дахнівки. Тут нечистоти течуть прямісінько в ліс.
Зоя Мазняк, дахнівчанка: «Біжить оце в нас день і ніч. Тільки вітер подме – все у вікна, дихати неможливо. І це ж не те, що 5 хвилин, а кожен день таке в нас».
Актив мікрорайону вже не перший рік просить помочі у міської влади. Та каналізувати Дахнівку – задороге задоволення для обласного центру, кажуть у міськводоканалі.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Упевнено можу сказати, що це не один мільйон, не сотні тисяч гривень. Це декілька мільйонів. Можливо, десятків. Якщо сьогодні будівництво однієї районної насосної станції коштує 700-800 тисяч».
У дефіцитному міському бюджеті цьогоріч нашкребли лише три сотні тисяч гривень на проектну документацію. А на будівництво самої каналізації місцеві владці збираються просити грошей у держави.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version