додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Вода вже забрала життя в півсотні черкащан

Вода вже забрала життя в півсотні черкащан

0

Вода вже забрала життя в півсотні черкащан. І це тільки з початку цього року. Найчастіше трагедії трапляються через необачність самих відпочивальників. Вони або не розраховують власні сили, або йдуть до річки захмелілими, говорять рятувальники. Та ще більше лихо, кажуть, із дітьми. Батьки їх до води приводять, але не завжди пильнують за ними, як належить.

Для Андрійка влітку немає кращої забави за відпочинок біля води. У свої 8 років він добре знає, чого тут робити не слід. Хлоп’я щоразу проходить інструктаж від мами.

Андрій Звірянський, відпочивальник: «Не можна далеко запливати на глибину, якщо ти не вмієш плавати, бо можна потонути. Якщо ти на матраці, то треба бути дуже акуратним. Не дуже запливати, бо матрац може перекинутися і впадеш у воду, а там глибоко».

Де глибоко, а де ні – не зовсім розуміє дворічний Альоша. Та від сина подруги ні на крок не відходить черкащанка Яна. Вона його саме глядить.

Яна Приходько, відпочивальниця: «

Таких свідомих відпочивальників обмаль, кажуть рятувальники. Їм часто-густо доводиться нагадувати батькам, що ті прийшли на пляж не самі. Реакція, шкодують, не завжди адекватна.

Сергій Живий, рятувальник: «Много случаев, что дети теряются. Если мы видим картину, что родители забыли вообще про ребенка, он сам находится в воде, естественно, мы на это реагируем».

Лише цього року на Черкащині вода забрала життя п’ятьох дітей. Двійко – вдалося врятувати. Та робити це на багатьох пляжах просто нікому. Бо не скрізь є рятувальні пости.

Костянтин Проценко, помічник начальника УДСНС у Черкаській області: «Майже щодня в нас виникають загрозливі ситуації з людьми саме на водних об’єктах. Статистика свідчить: щодня зараз в Україні тонуть 2-3-4 людини. І, на жаль, навіть фактично кожного дня – діти».

Як відвернути лихо, час від часу відпочивальників навчають волонтери. Дорослих відмовляють від хмільних купань. Малечу радять убезпечувати рятівними колами, налокітниками, а ще краще – жилетом.

Інна Головко, волонтер: «Він дуже добре фіксується. Тобто дитина, навіть якщо не вміє плавати, вже не потоне».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version