На залізному коні пропонує виїжджати на пожежу винахідник зі Сміли. Микола Тарановський урізноманітнив традиційний транспорт рятувальників. Він сконструював пожежного мотоцикла. Переконаний, що такий транспорт економний і мобільний. Його вже бачила в роботі Олена Берестенко.
Микола Тарановський – свідок пожежі на столичній Шулявці. Після пригоди чоловік усерйоз задумався про альтернативу пожежним автівкам.
Микола Тарановський, винахідник: «Тогда пожарная машина застряла в пробке. И все. Я подумал: если бы был такой пожарный мотоцикл, пожар удалось бы потушить в самом начале».
Згодом у родині Тарановських з’явився такий червоний красень. На ньому – діжки з водою, вогнегасники й аптечка.
Микола Тарановський, винахідник: «Это баллончик от огнетушителя. Сюда заливается вода. Завинчивается».
Залізний кінь проїде там, де великогабаритним машинам не до снаги. Хвалиться винахідник. Мобільність – одна з переваг транспорту.
Та й вартість такого мотоцикла мізерна, додає син винахідника Михайло. Удвох з батьком вони реставрують та удосконалюють двоколісні.
Михайло Тарановський, син винахідника: «У нас в Украине пожарные машины очень дорогие. А пожарный мотоцикл процентов на 70 дешевле».
Стара «ВОЛГА» загорілась на одному із сміттєзвалищ. За кілька кварталів від гаража винахідника. Боротися з полум’ям той прибуває вже за хвилину.
Ще мить – і про вогонь нагадують тільки стовпи диму.
Володимир Чистопольський, очевидець пожежі: «Справился, круто!».
Два пожежні мотоцикли вже знайшли своїх власників. Місцеві фермери придбали їх на випадок загорання на полях. У гаражі Миколи залізного добра вистачає. Тут і мопеди, і відреставровані мотоцикли. Над ними винахідник працює щодня. Тому гараж йому і як офіс, і як дім.
Тамара Тарановська, дружина винахідника: «У нас печка-буржуйка. Картошку жарим. Когда долго на гараже – кушать хочется».
Дружина підтримує винахідника. Бо вірить, що робота коханого комусь врятує життя. Хоч і шкода, каже, витрачати гроші із сімейного бюджету.
Микола Тарановський, винахідник: «На бизнес надо тратить столько, сколько нужно. Себе во всем отказывать».
Рятувальники з обережністю ставляться до пожежного мотоцикла Миколи. Кажуть: головний його недолік – незапитаність у нашому регіоні. Бо заторів на Черкащині немає.
Костянтин Проценко, помічник начальника ДСНС України в Черкаській області: «На сегодня для нашего региона надобности в таком мотоцикле я не вижу. Потому что наш климат позволяет использовать его только полгода».
А ще, додає Костянтин Проценко, – потрібно вчитися кермувати таким специфічним транспортом. Та винахідник на критику пожежників не зважає. І вже працює над новим творінням.