Злочинну групу так званих «чорних ріелторів» викрили черкаські убозівці. За два роки протиправної діяльності злочинців, близько 20 черкащан не з власної волі набули статусу «безхатьків». Зловмисники налагодили розгалужену агентурну мережу. Завдяки корумпованим зв’язкам у правоохоронних і владних структурах, їм впродовж тривалого часу вдавалося ухилятися від покарання. Нині убозівці проводять ретельну перевірку за фактами злочинів. За результатами якої, обіцяють правоохоронці, всі члени злочинної групи отримають належну правову оцінку своєї протиправної діяльності.
Жертв зловмисники, як правило, обирали серед малозахищених верств населення: самотніх людей похилого віку, хворих, інвалідів та людей, які зловживають спиртними напоями. Працювали злочинці за налагодженою схемою.
Ігор Корнєєв, заступник начальника УБОЗ ГУМВС України в Черкаській області: «Эти люди через БТИ, через коммунальные службы узнавали личные данные потенциальных жертв, потом втирались к ним в доверие».
Оперативний працівник: «Особи, які не погоджувалися, піддавалися насильству. Їх вивозили на інші квартири, шляхом побиття, залякування змушували підписувати відповідні документи».
Злочинці діяли зухвало й жорстоко. Представляючись працівниками міліції, вони потрапляли до помешкань потенційних жертв.
Потерпілий: «Я от них прятался то у одних знакомых, то у других, то у третьих. Нашли, вкинули в машину, привезли на хату, везли какими-то огородами, а я ж не местный, куда привезли – не понял. Разумеется, пару тройку раз лупонули».
Для того, аби зламати волю непокірних, зловмисники застосували всі доступні методи: споювали та нещадно били своїх жертв.
Потерпіла: «Ну есть у меня такой грех, да, я люблю выпить, и оно под это дело не сильно и чувствуется, как бьют. Это потом уже на следующей день и видно, и болит. Я хотела возразить, возмутиться, и вот, что получила за свое возмущение».
Затримані наразі своєї вини не визнають.
Підозрюваний: «Я цього не робив. Я не знаю, хто винен у цьому, це буде вирішувати суд».
Анатолій Воєвода, начальник відділу з боротьби з міжнародними злочинами УБОЗ ГУМВС України в Черкаській області: «Вони називають себе санітарами суспільства, вони говорять, що люди повинні їм бути вдячними за те, що вони позбавляють суспільство від тих людей, що п’ють, вживають алкогольні напої».
Колись повноправні господарі у власних квартирах, нині безпритульні, ці чоловік та жінка – друзі по нещастю – тепер живуть разом, за безцінь винаймаючи убоге житло у знайомих. Говорять, що цей притулок – тимчасовий. Будь-якої хвилини вони знову можуть опинитися на вулиці.