Провінційний парадокс. Відразу два начальники керують Державною екологічною інспекцією Черкащини. Одного – Павла Матвєєва – чотири місяці тому призначило профільне міністерство. Тоді ж звільнило попереднього очільника установи – Миколу Клименка. До нього були неабиякі претензії в губернатора. Сергій Тулуб побачив у роботі Миколи Клименка купу порушень. Які – не уточнював. Скупий на пояснення був і міністерський наказ про звільнення. Там причину вмістили в одне речення. Мовляв, порушив присягу держслужбовця. Звільнений головний еколог пішов шукати правди в суді. І знайшов. Деталі знає кореспондентка ВІККА-НОВИН Вікторія Курченко.
В екологічній інспекції – надзвичайний режим. Керують нею відразу два начальники. Тільки-но один із будівлі – з’являється інший. Почалося все, розповідають працівники, два тижні тому.
Світлана Косенко, головний бухгалтер Державної екологічної інспекції в Черкаській області: «Всі були шоковані, тому що сьогодні один керівник збирає нараду. На другий день приходить інший керівник і збирає знову ж таки ранкову нараду».
Крісло не можуть поділити новий і старий начальник. Павло Матвєєв – той, що новоспечений. Він очолив екоінспекцію чотири місяці тому. Прямісінько перед його очима в кабінеті – попередник. На фото. Та тут його бачать і наживо.
Павло Матвєєв, начальник Державної екологічної інспекції в Черкаській області: «Я в тот момент находился в Киеве, он решил восстановить себя в должности начальника, подписал на себя приказ, что он восстановлен, что приступает к своим обязанностям. Покерував одни сутки, после чего резко пропал».
Павло Матвєєв розповідає: донині розгрібає справи попередника. Запевняє: голова йде обертом.
Павло Матвєєв, начальник Державної екологічної інспекції в Черкаській області: «Восьмой, девятый год, десятый – это проверка прокуратуры его работы. На шести листах прокуратурой вынесены нарушения работы».
Навіть підприємства за порушення, розповідає новий керівник, попередники закривали лише на папері.
Павло Матвєєв, начальник Державної екологічної інспекції в Черкаській області: «Эта «бригада», я их так называю, с 2007 по 2010 год они ни разу не глянули то, какие они выносили штрафные санкции и чтоб их как-то изъять. 1 млн. 381 тис. они наложили, а изъяли 200 тысяч».
Вікторія Курченко, кореспондент: «Екс-очільник Державної екологічної інспекції в Черкаській області, той, якого нам напередодні так розкритикував його наступник, погодився на інтерв’ю. І зустріч призначив теж в екологічній інспекції».
Правда, не в кабінеті начальника. Микола Клименко каже: бути в інспекції має повне право. Поки Матвєєв чотири місяці керував, він оскаржував своє звільнення в суді. Каже: присягу держслужбовця, як написано в міністерському наказі про звільнення, не порушував. Урешті, Феміда стала на його бік.
Микола Клименко, начальник Державної екологічної інспекції в Черкаській області: «Пункт 8 гласить так: допустити негайно виконання постанови в частині поновлення Клименка М. Г. на посаді начальника Державної екологічної інспекції в Черкаській області».
Закиди свого наступника про численні порушення Микола Клименко називає безпідставними.
Микола Клименко, начальник Державної екологічної інспекції в Черкаській області: «Він пропрацював, але ще не ввійшов у курс справи. На жаль, за 4 місяці, які працює, навіть не знає азів екологічних».
Запевняє: при ньому інспекція, за показниками роботи, була в трійці найкращих в Україні. У кого ж більше прав зараз нею керувати – пояснює тутешній юрисконсульт.
Ірина Варфоломєєва, юрисконсульт Державної екологічної інспекції в Черкаській області: «Наказу, згідно з постановою суду, Київського окружного адмінсуду, про поновлення Клименка М. Г. на роботі немає. Тому, згідно з нормами чинного законодавства, нині діючий Матвєєв П. Г. є начальником інспекції в Черкаській області».
Тобто суд скасував наказ про звільнення одного керівника. Але в той же час чинним є наказ про призначення іншого. Крапку має поставити профільне міністерство. Поки офіційний Київ думає, дірявий цьогорічний бюджет годує двох начальників екоінспекції. Незаконно звільненому Клименку тепер мають виплатити зарплату за всі ті чотири місяці, що він був без роботи.