додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Виборче законодавство: обговорення

Виборче законодавство: обговорення

0

Підготовка до виборів. Який проект виборчого законодавства кращий: депутата Юрія Ключковського чи міністра юстиції Олександра Лавриновича? У Черкасах це намагалися з’ясувати під час круглого столу. В одному пропонується голосування за відкритими партійними списками, у другому – пропорційна система та підвищення відсоткового бар’єру. Нині існує щонайменше 6 проектів закону «Про вибори народних депутатів». Про переваги та недоліки двох із них – дивіться у наступному сюжеті.

Ініціатором зустрічі виступила Всеукраїнська громадська організація «Центр підтримки громадських ініціатив» у партнерстві з Міжнародним республіканським інститутом, за сприяння Національного фонду підтримки демократії. Мета – обговорити зміни до законодавства України про вибори народних депутатів. Нині існує декілька проектів цього Закону.
Андрій Карташов, голова ГО «Центр підтримки громадських ініціатив»: «Є щонайменше 6 законопроектів, які одне одного або доповнюють або протиставляють».
Утім розглядати усі 6 експерти виборчого законодавства не стали. Зупинилися лише на двох. Ті, що розробили депутат Юрій Ключковський та міністр юстиції Олександр Лавринович.
Андрій Карташов, голова ГО «Центр підтримки громадських ініціатив»: «Самі по собі законопроекти принципово відрізняються один від одного. Наприклад, законопроект Ключковського передбачає відкриті партійні списки. Законопроект Лавриновича – закриту пропорційну систему. Тобто, вони кардинально відрізняються».

Олександр Круківський, експерт виборчого законодавства: «30 загальноукраїнських округів формуються. У кожному окремому окрузі політична партія формує свій список. Партія, подолавши бар’єр у 3%, отримує право на розподіл мандатів».
Згідно цього законопроекту виборчі округи утворюються на постійній основі. При цьому, як і раніше, не існує механізму, що дозволив би виборцям певного округу відкликати свого кандидата. Дискусія під час круглого столу виникла навколо урядового законопроекту Лавриновича. Він передбачає обрання половини депутатів за партійними списками, а іншої половини – у мажоритарних округах. Також пропонується підвищити прохідний бар’єр.
Олександр Круківський, експерт виборчого законодавства: «На сьогодні виборчий бар’єр – 3%. Прохідний бар’єр планують підвищити до 5%. Якщо ми збільшимо до 5%, це означатиме, що якщо взяти у абсолютній величині 4,5%, то величезна кількість виборців залишається без свого представника, кому вона фактично і віддала свій голос».
Під кінець заходу учасники висловили свої пропозиції. Зокрема, депутат обласної ради Наталія Горбенко запропонувала прийняти виборчий кодекс та провести адміністративну реформу. Також учасники круглого столу висловили невдоволення пропозицією підняття відсоткового бар’єру.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version