додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Весняні сюрпризи, Або хто прибере Сіркові “міни”

Весняні сюрпризи, Або хто прибере Сіркові “міни”

0

Туалет для Сірка. Питання, де вигулювати домашніх улюбленців, у Черкасах досі не вирішене. Двірники скаржаться, бо прибирати собачі фекалії доводиться саме їм. Тим часом власники продовжують вигулюють своїх чотирилапих друзів, де заманеться. Свою «чорну справу» собаки роблять прямісінько на дитячих майданчиках. Самі власники братів наших менших розуміють, що це – не найкраще місце. Утім альтернативи поки що немає. Далі дивіться спеціальний репортаж Наталі Кириленко.

Із приходом весни у двірників роботи побільшало. Замість звичного сміття, їм доводиться прибирати ще й собачі екскременти. А їх навесні – хоч греблю гати.
Валентина Поліщук, двірник КП «СУБ «Митниця»: «Двірникам доводиться прибирати не тільки різне сміття, сигарети, а ще й це. Кожен день оце такі кучі позавалювані. Це сніг ще не розтав, тоді купи ще більші будуть».
Собачі екскременти повсюди: на тротуарах, пішохідних зонах і навіть на дитячих майданчиках.
Людмила Михайлівна, жителька м. Черкаси: «Мы сейчас прошли несколько площадок и не нашли места, где можно погулять. Вот, посмотрите, на асфальте гадость лежит, нам негде гулять, честно».
Дитячі майданчики вже давно стали одним із найулюбленіших місць для вигулу собак.
Наталія, жителька м. Черкаси: «Собаки очень много гадят, где попало. Здесь дети гуляют, все это берут в руки. Это негативно сказывается на их здоровье, и мы с мамами очень возмущаемся всегда».
Мами скаржаться недарма. За словами головного санітарного лікаря міста Василя Загороднього, собачий туалет посеред дитячого майданчика – загроза для малят.

Василь Загородній, головний санітарний лікар м. Черкаси: «Власники тварин можуть і не знати про те, що їхні собаки хворіють на ту чи іншу паразитарну хворобу, а, виділяючи екскременти, вони виділяють і яйця тих чи інших паразитів. Є такі паразитарні хвороби, на які хворіє і тварина, і людина».
У всіх європейських країнах власники собак прибирають екскременти після своїх домашніх улюбленців. У нас же притягти до відповідальності власників чотирилапих надзвичайно складно.
Ольга Швець, директор департаменту муніципальної інспекції МВК: «Для того, щоб скласти протокол на порушника, треба зафіксувати порушення в момент його здійснення. Однозначно повинен бути і власник тварини, який, наприклад, відмовляється прибирати екскременти».
Власники собак разом зі своїми чотирилапими спокійно розгулюють дитячими майданчиками. Побачивши камеру – пускаються навтьоки. Більш сміливим виявився Леонід. Разом зі своїм улюбленцем гуляє на дитячому майданчику щодня зранку та ввечері.
Леонід, житель м. Черкаси: «Я проживаю в цьому будинку, тому зручно тут гуляти. Інших місць у Черкасах немає, тому гуляємо на майданчику».
Альтернативи, де вигулювати собак, у Черкасах немає. Бо немає спеціальних майданчиків. Про їхню необхідність владці говорять уже 4 роки. Та досі не створили.
Наталя Кириленко, кореспондент: «Цьогоріч міська влада Черкас таки знайшла 90 тисяч гривень, аби в місті облаштувати спеціальні майданчики для вигулу собак. Їх планують створити всього 3: на Митниці, в Соснівці та Придніпровці. Де саме – поки що думають».
Не чекає на створення спеціально відведених майданчиків для вигулу собак черкащанка Надія Краснікова. Жінка дбає про чистоту міста вже сьогодні. Для неї і її улюбленця дитячі майданчики – табу.
Надія Краснікова, жителька м. Черкаси: «Діти є діти, а собаки є собаки. Я дуже люблю тварин, але треба, аби був порядок. У мене пакет є: якщо він захоче зробити щось не там, де треба, то приберу».
Таких, як Надія Краснікова, – одиниці. Ті ж, хто також бажає дбати про чистоту вже сьогодні, можуть озброїтися спеціальним приладдям для прибирання випорожнень тварин. У зоомагазинах Черкас за бажання можна знайти необхідний інструмент. Коштує він трішки більше 150 гривень.
Катерина, продавець зоомагазину: «У нас есть совочки для уборки за собаками. Они очень легкие, компактные. Их можно положить в сумочку или в карман и пойти с собакой на прогулку. Но, к сожалению, их мало спрашивают, можно сказать, что вообще не берут».
Тим часом двірникам настільки надокучило прибирати за собаками, що вони пропонують власний спосіб піклування про чистоту міста.
Валентина Поліщук, двірник КП «СУБ «Митниця»: «Кожен власник собаки повинен прибирати після неї. Якщо ви самі не хочете, то навчіть її робити самій ось так. Не шийте їм комбінезони, а краще пошийте їм памперси».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version