додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Весняне тепло прийде наприкінці березня

Весняне тепло прийде наприкінці березня

0

Весна вже на Черкащині. Вона прийшла не лише за календарем. Кліматична весна настала 12 березня, коли середньодобова температура перейшла через нуль градусів у бік підвищення. У ніч із 20 на 21 прийшла вже весна астрономічна. Саме цей час називають весняним рівноденням. Відсьогодні і аж до вересня світлий час доби буде довшим за темний. Проте погода поки що не дуже радує черкащан. Через надходження повітря з півночі ще й досі холодно, вночі навіть невеликий морозець. Коли ж вже нарешті потепліє, дізнавалися наші кореспонденти.

За вікном ще прохолодно. Проте весна вже настала, запевняють синоптики. Середньодобова температура перевалила за нуль у бік плюса. З 16 березня очистилися від льоду основні річки області та Кременчуцьке водосховище. Грунт на полях почав відтавати, проте ще залишається мерзлий прошарок. Цьогорічна весна – середньостатистична, говорять гідрометеорологи.
Віталій Постригань, начальник Черкаського обласного гідрометеоцентру: «Ми проаналізували та виявили, що за останні 20 років весна на Черкащині наступала в середньому з 1 березня».
Зараз погоду Черкащини формує виступ антициклону з Півночі. Та до кінця місяця потеплішає, стверджують синоптики.
Віталій Постригань, начальник Черкаського обласного гідрометеоцентру: «А вже справжнє, весняне тепло, яке відчують люди, встановиться в кінці березня – на початку квітня, із переходом середньодобової температури через +5 градусів».

У біологів свої способи, як розпізнати прихід весни. Перші перелітні птахи вже прилетіли, говорить кандидат біологічних наук Максим Гаврилюк. Викладач університету імені Б.Хмельницького говорить, що першими на Черкащину з теплих країв прилетіли жайворонки польові. Повернулися також шпаки та дикі гуси. Приліт багатьох птахів затримав холодний початок березня.
Максим Гаврилюк, кандидат біологічних наук: «Найближчим часом ми очікуємо прильоту таких, як білий лелека та інших, які є передвісниками теплої та стабільної погоди».
За спостереженням черкаських науковців, почали прокидатися від зимового сну й рослини. Біологічна ж весна настане на Черкащині з початком руху соків у клена гостролистого – приблизно 26 березня.
Вікторія Осипенко, кандидат біологічних наук: «У Холодноярському лісовому масиві вже зацвітає підсніжник складчастий, почалася вегетація цибулі ведмежої, рослини, яка занесена до Червоної Книги, з’явилися паростки пролісків, цибульки жовтої малої та великої».
Проте цвітіння під сніжників і пролісків ще не означає швидкого приходу справжнього весняного тепла. Біологи цей момент асоціюють із квітуванням мати-й-мачухи.
Вікторія Осипенко, кандидат біологічних наук: «Як тільки буде квітувати мати-й-мачуха, то через день можна чекати вже реальних високих температурних показників».
За прикметами та спостереженнями фахівців, по-справжньому тепло та весняно буде вже наприкінці березня – на початку квітня. Тож черкащанам залишилося ще трішечки зачекати.
Світлана Пічугіна, кореспондент: «Весна – це пора року, яка має особливий вплив на настрій і самопочуття людей. Із одного боку, це пробудження природи та життєвих сил, із іншого – слабкість і роздратування. Щоб не піддатися впливу весняної депресії, фахівці радять більше гуляти на свіжому повітрі, правильно харчуватися та заводити нові знайомства».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version