Цьогоріч весна буде пізньою та помірно теплою, прогнозують черкаські синоптики. Довгоочікуване весняне тепло прибуде на Черкащину лише наприкінці березня. До цього часу, аби уникнути традиційної для меланхоліків весняної апатії, психологи радять підтримувати позитивний весняний настрій усіма можливими та «неможливими» методами. Кмітливість та фантазія цієї пори року цінується, як ніколи. А доки справжня весна ще в дорозі, рейтинг весняних асоціацій черкащан дослідила та уклала кореспондентка ВІККА-НОВИН Марина Лук’яненко.
На відміну від календарної весни, справжня на Черкащину не поспішає. Дарма, адже у більшості черкасців ця пора року асоціюється з яскравим сонечком, прохолодним вітерцем та довгоочікуваним весняним теплом.
За словами черкаських синоптиків, на тепло доведеться трішки зачекати. І хоча перехід середньодобової температури через 0 градусів відбувся ще 19 лютого, справжнє весняне тепло метеорологи очікують після 20 березня.
Другу сходинку у рейтингу весняних асоціацій черкасців посідає – приліт мігруючих птахів.
Прибуття перелітних птахів на Черкащину, за словами зоолога Максима Гаврилюка, залежить від зимових та весняних метеоумов.
Кіт на прізвисько Басік за пташками спостерігає хіба що з вікна оселі своїх люблячих господарів. Басік справжній березневий кіт, адже
народився у березні. Понад усе він полюбляє гратися зі своїми господарями, однак не на вулиці, а у стінах рідної домівки. Тут він тішить гостей не тільки своєю грайливістю, а й котячими піснями. Так тужливо співає Басік не через гормони, а через свій характер.
Асоціація № 3 – перші весняні квіти. Не зважаючи на сніг, котрий до цього часу вкриває міські вулиці, на черкаському базарі весняні квіти буяють розмаїттям барв. Білі, рожеві, фіолетові, помаранчеві, темно-вишневі, традиційні червоні та жовті тюльпани. Не тільки різного кольору, а й різної форми: келихоподібні, голчасті, «папугові» – на будь-який гаманець та на будь-який смак.
Під номером «4» у рейтингу весняних асоціацій черкащан – непересічна альтернатива весняному теплу, перелітним птахам та першим квітам від баби Євдокії – жительки села Макіїівка Смілянського району. Щовесни бабуся традиційно пере ряднини.
Натомість, психологи асоціюють прихід весни зі змінами у людському організмі: як емоційними, так і фізіологічними.
Однак, застерігають психологи, відчуття весняної ейфорії може раптово змінитися на дисфорію або апатію. А все – через зимове виснаження, брак вітамінів та малу рухливість. Більше руху, вітамінів та впевненості у собі – і ваша «особиста» весна обов’язково прийде!
Марина Лук’яненко, кореспондент: «А ще психологи радять навесні мріяти про будь-що: чи про подорожі до теплих країн, чи то про звичайні весняні квіти! Головне, вірити, що ваші весняні мрії неодмінно здійсняться».