Валютний ажіотаж

0

Валютний ажіотаж. Що ближче до виборів, то проблематичніше купити долари в черкаських обмінниках і банках. В управлінні Національного банку вже прокоментували ситуацію. Там кажуть: черкасці створюють валютний ажіотаж самі. Мовляв, із обігом іноземної готівки проблем немає. Інша річ – за яким курсом її продають.

В одних – ні цента. В інших – тисячами. Продають валюту не в усіх обмінних пунктах міста. Схожа ситуація – і з комерційними банками. У деяких із них доларів не докупишся. В управлінні Нацбанку кажуть: ситуація на валютному ринку під контролем. Готівки в обігу вистачає. Інша справа – за яким курсом її продають.

Сергій Забудський, начальник управління НБУ в Черкаській області: «Що стосується купівлі в банках державних за курсом 8.11, то невеликі проблеми існують. Чому? Бо, на жаль, ми живемо в період, коли на цій ситуації наживаються. Є спекулянти, що наймають людей, аби ті закуповували їм долари по 8.11».

А потім, каже Сергій Забудський, придбану валюту продають. Але вже за значно вищим курсом. Так створюють ажіотаж на валютному ринку. Черкасці бачать, що курс коливається та намагаються запастися доларами. Підігріває ситуацію, за словами фахівця, не лише коливання курсу, а й розмови про знецінення гривні після виборів.

Сергій Забудський, начальник управління НБУ в Черкаській області: «Нагнітати обстановку та робити політику я б не радив нікому. Нашим громадянам раджу не піддаватися панічним настроям. Тому що за рахунок ажіотажного попиту на валюту вони втрачають свої кровні».

Із 60 банківських установ, що функціонують на Черкащині, до 9 вжито жорсткі заходи щодо регулювання валютної політики, каже Сергій Забудський. Та і в решти банків, зокрема й у комерційних, не повинно бути проблем із продажем доларів, запевняє посадовець.

Сергій Забудський, начальник управління НБУ в Черкаській області: «Приватбанк», «Аваль», «Укргазбанк», «Укрексімбанк» – це ті установи, які сьогодні вільно можуть продавати валюту. Є лише обмеження, що протягом дня не можна продавати валюту, еквівалентну 150 тисячам гривень».

Після виборів курс зеленого не зміниться, прогнозує Сергій Забудський. І традиційно радить довіряти національній валюті. А ще радить не зважати на співвідношення курсу гривні до долара. Каже: насамперед слід орієнтуватися на індекс споживчих цін. То, мовляв, головний показник добробуту громадян.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version