Лікарів вакцинують від грипу. Щороку напередодні сезонної епідемії медичні працівники роблять щеплення, щоб убезпечити себе від хвороби. На своєму прикладі вони хочуть переконатий черкасців. За словами лікарів, на сьогодні людство не вигадало більш надійного способу вберегтися від вірусних захворювань. Проте переконанню піддаються далеко не всі. Чомумістяни не поспішають робити щеплення попри наполегливі рекомендації лікарів, з’ясовували кореспонденти ВІККА-НОВИН.
Цьогоріч пік захворюваності на грип епідеміологи очікують наприкінці листопада – початку грудня. Окрім звичного вірусу, фахівці прогнозують і прихід Каліфорнійського типу H1N1. Проте вакцинуватися черкасці не поспішають.
Василь Загородній, головний державний санітарний лікар м. Черкаси: «На сьогодні, на превеликий жаль, щепилося всього 416 жителів нашого міста. Це дуже мало».
Валерія – офісний працівник. Паралельно дівчина здобуває вищу освіту. Щодня контактує з великою кількістю людей. Вона непроти щеплень. Усе ж робити його не буде.
Валерія Малкова, черкащанка: «Я вакцинироваться не буду в этом году, потому что у моих знакомых были прецеденты, когда после вакцинации они болели гриппом. Причем так же, как и те люди, которые не проходили вакцинацию».
Валерія також виховує маленьку дитину. Говорить, що і їй робити щеплення не буде.
Валерія Малкова, черкащанка: «Ребенка я также не буду подвергать риску, как я считаю. Потому что вакцины приходят к нам неизвестно откуда и неизвестно, какого качества».
А от лікарі кардинально протилежної думки.
Василь Загородній, головний державний санітарний лікар м. Черкаси: «Вакцинація – це найефективніший і найдоступніший спосіб профілактики від грипу».
На відміну від містян, лікарів вакцинують активно. Наприклад,у міській інфекційній лікарні щеплення зробили вже 70 % медичних працівників.
Світлана Волгіна, головний лікар інфекційної лікарні: «В лечебных учреждениях тоже сейчас проводиться активно вакцинация. В инфекционной больнице, так как мы первыми, наряду с участковыми, сталкиваемся с больными на вирусные респираторные инфекции и грипп».
Вакцинація працівників медичних закладів – явище щорічнета традиційне. Своїм прикладом лікарі агітують імістян завчасно подбати про своє здоров’я.
Марія Гаврилян, кореспондент: «Вакцинуватися можна як під час епідемії, так і до неї. Проте лікарі радять робити це завчасно. Краще за 3-4 тижні».
Вакцину можна придбати практично в кожній аптеці, а зробити щеплення в поліклініці за місцем проживання. Єдина умова – бути при цьому здоровим. Тобто необхідно спершу пройти обстеження.
Світлана Волгіна, головний лікар інфекційної лікарні: «Получить рецепт на вакцину нужно от участкового. Перед вакцинацией нужно быть осмотренным своим участковым врачом».
Щеплення варто робитив день придбання вакцини, оскільки вона потребує спеціальних умов зберігання. Насамперед імунопрофілактика необхідна тим, хто перебуває у групі ризику. Це діти, літні люди, особи з хронічними захворюваннями, вагітні жінки, а також ті, чия професійна діяльність пов’язана з контактуванням із великою кількістю людей.