додому Новини на ВІККА ВіККА-новини В Україні взялись виховувати фінансово грамотних дітей

В Україні взялись виховувати фінансово грамотних дітей

0

Як узяти кредит, примножити свої статки й відрізнити справжні гроші від фальшивих. Таким премудростям нині навчають старшокласників. Поки не всіх, а лише у вісімдесяти п’яти школах України. Серед них – і одна черкаська. Нову дисципліну запровадили там задля експерименту. Його ініціатори переконані: тільки так можна вберегти дітей від фінансових авантюр у майбутньому. Чи легко їм дається фінансова наука – розкаже Вікторія Курченко.

Над таким питанням наступні 45 хвилин мізкуватимуть ці школярі. Фінансову грамоту тут викладають уже рік. Старшокласниця Олександра каже: дещо з вивченого вже знадобилося їй у житті.

Олександра Нечипоренко, учениця Черкаської школи № 18: «Батьки віддають мені певну суму на місяць. Я сама розпоряджаюся, що мені витратити на їжу, на якісь власні потреби, на розваги. Фінансова грамотність допомагає мені правильніше розпоряджатися моїм бюджетом».

Фінансову грамоту учням не нав’язують. Цей предмет у школі на вибір, пояснює учитель. На уроках більше практики, аніж теорії.

Лариса Спільніченко, учитель фінансової грамотності Черкаської школи № 18: «У нашій школі захотіли вивчати цей курс 60 осіб. Охочих було набагато більше, але навчальний план не дозволяє надати таку можливість. Діти ходять із задоволенням».

Під опіку навчання школярів фінансової грамотності узяв Національний банк України. Там переконані: тільки так можна вберегти їх від нерозумного поводження з грошима в майбутньому.

Тамара Смовженко, ректор Університету банківської справи НБУ (м. Київ): «Спочатку в нас було 5 регіонів – Київ, Львів, Харків, Черкаси й Тернопіль. На сьогодні вже в 17 регіонах, у 85 школах, 3300 школярів – десятикласників – вивчають оцей вибірковий курс – фінансову грамотність. Підготовлено 85 учителів, які пройшли відповідний тренінг».

Попервах кошти на друк підручників дали американці. На ще один тираж на благодійному аукціоні назбирали студенти Університету банківської справи. Новодруки дістануться дітям-сиротам.

Микола Дмитренко, директор Черкаського інституту банківської справи: «Коли є сім’я, то їм легше, бо можна з татом, з мамою поговорити про гроші, що вони мають, як їх використати, а сироти наші практично не знають такої інформації. Через те ми і вирішили зробити такий крок назустріч дітям-сиротам».

Оксана Чугай, учениця Золотоніської школи-інтернату: «Облігація – це борговий цінний папір, який випускає емітент на певний термін. Поки що незрозуміло…».

Поки незрозумілі мудруваті слова учениці Золотоніської школи-інтернату. Це – її перше знайомство із фінансовою наукою. Штудіювати її разом із однокласниками Оксана почне вже з 1 вересня. Поки дисципліну тут нікому викладати.

Валерій Чамата, директор Золотоніської школи-інтернату: «У вчителів географії, я думаю, є така можливість із допомогою тих, хто нам завіз сьогодні ці підручники, методичні розробки та зошити для дітей, є шанс підготуватися».

Як і тут, опановуватимуть фінансову грамоту з нового навчального року ще у трьох сиротинцях Черкащини. А за чотири роки, за задумом ініціаторів проекту, така дисципліна стане обов’язковою в усіх українських школах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version