додому Новини на ВІККА ВіККА-новини В останню неділю березня українці перейдуть на літній час

В останню неділю березня українці перейдуть на літній час

0

В останню неділю березня українці перейдуть на літній час. Годинникова зима скінчиться о 3-ій годині ночі 27 березня – час зміститься на одну годину вперед. Терміни дії літнього часу в Україні вводять відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН. Це роблять для гармонізації відліку часу на території всієї Європита довколишніх держав. Щоправда,в Росії цьогоріч від цієї традиції вирішили відмовитися. Таке рішення імпонуєй українцям. Чи відіб’ється перехід на «літній» час на самопочутті черкасців, дізнавалася Марія Гаврилян.

Володимир на роботу ніколи не запізнюється. Вінзнає про час усе. Чоловік працюєв магазині годинників. Перехід на літнійі зимовий час для нього – традиційна частина роботи.
Володимир Калашник, продавець-консультант магазину «Мир часов»: «В нашем магазине не одна сотня часов. Но переведение часов на зимнее и летнее время не составляет для нас большой проблемы. Буквально 15-20 минут два раза в год».
Ідею літнього часу запропонував щев 1784 році Бенджамін Франклін. А понад століття пізніше її активно пропагував англієць Вільям Віллет. Уперше годинникову стрілку перевели у Великобританії в 1908 році.
Запровадження літнього часу зумовлено традицією значно зміщувати час снущодо темного часу доби. Зсунувши влітку час людської активності на годину назад, з’являється додаткове денне освітлення, тобто економія електроенергії. У Росії перший перехід на «літній» час відбувся 1917 року. Його почали застосовувати на території спочатку Радянської Росії, а згодом всього СРСР. Із 1990 року на території України його то запроваджували, то скасовували. Сьогодні економія електроенергії від такого переведення значно втратила свою актуальність. За підрахунками економістів із різних країн, вона складає не більше 1-4 %.

Любов Кібальник, перший заступник директора інституту економіки та права ЧНУ ім. Б.Хмельницького: «Це пояснюється тим, що більшість підприємств, офісів, торговельних центрів не користуються світовим днем, у них працює вся техніка весь робочий час».
З огляду на це, деякі країни відмовляються від переведення годинників. Цьогоріч в Росії перехід на літній час стане останнім.
Любов Кібальник, перший заступник директора інституту економіки та права ЧНУ ім. Б.Хмельницького: «Наприклад, останні підрахункив Росії, то 10% ВВП вони втрачають щороку від того, що переводять цей час. Начебто і є економія, але є і певні втрати».
Проти переведення годинників і медики. Говорять, це шкідливо для організму.
Світлана Вовчанівська, сімейний лікар: «Такий перехід неминає безслідно. Виникає так званий часовий стрес. Відбувається десинхронізація внутрішнього біологічного часу та зовнішнього часу».
Черкаські лікарі помітили, щов перші тижні переходу на літній час частішають виклики швидкої. У групі ризику – хворі на серцево-судинні захворювання, дистонію, гіпертонію. Чимало людей скаржаться на порушення сну, підвищену стомлюваність, загострення депресії.
Світлана Вовчанівська, сімейний лікар: «Хворобливий період може продовжуватися від 2 тижнів до одного місяця. Саме стільки потрібно організму, щоб адаптуватися до нового часу».
Думку економістіві лікарів розділяють і прості черкасці. Здебільшого до переходу на літнійі зимовий час вони ставляться негативно.
Переходу на літній час не уникнути. Про відмову від цієї традиції в Україні поки що не йдеться. Проте звикання до літнього часу можна зробити менш болісним.
Світлана Вовчанівська, сімейний лікар: «За кілька днів до переведення годинника необхідно заводити будильник на 10-15 хвилин раніше. Більше бувати на свіжому повітрі. Включати до раціону свіжу зелень».
Марія Гаврилян, журналіст: «Із понеділка 28 березня українцям доведеться вставати на роботу на одну годину раніше. Але в народі кажуть: хто рано встає, тому Бог дає. Тому не забудьте перевести ваші годинники».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version