додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Уже в нинішньому році в Україні запрацює інститут соціальних дільничних

Уже в нинішньому році в Україні запрацює інститут соціальних дільничних

0

Уже в нинішньому році в Україні запрацює інститут соціальних дільничних. Уряд набрав на ці посади близько 12 тис. осіб. Зараз вони проходять спеціальну підготовку. Дільничні повинні своєчасно виявляти проблеми в неблагополучних сім’ях, за потреби передавати інформацію до центрів соціального обслуговування. Про переваги реформування соціальної служби – в репортажі наших кореспондентів.

Марині Дубчак 21 рік. Працьовитість, дисциплінованість і усвідомлення обов`язку. Такі риси характеру від батька – військового полковника. Результат: за плечима дівчини академія МВС, диплом психолога і … роботу соціальним працівником.

Марина Дубчак, фахівець із соціальної роботи: «Мне предложили, что есть такая вакансия: специалист социальной работы. По инициативе Президента. Я об этом узнала, решила попробовать. Мне очень понравилось, поскольку социальный работник и психолог должны помогать людям».

Обійняти посаду соціальних працівників складно: в деяких областях конкурс склав 3-4 людини на місце. Ще складніше працювати. У Марини – Печерський район столиці, тут вона буде опікуватися близько тисячею родин. У перспективність молодого фахівця вірить директор райцентру соціальних служб.

Ольга Мозгова, директор Печерського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді: «Когда не остается близких людей, на которых можно опереться, рядом всегда есть центры социальных служб, есть социальные работники, которые неформально подходят к решению человеческих проблем, которые друзья и партнеры».

Ірина Дубініна, як і Марина Дубчак, прийшла в соціальну службу після ВИШу – у 24 роки. Сьогодні вона – експерт у цьому питанні. На її думку, 12 тис. дільничних соціальних працівників допоможуть державі дійти до кожної сім’ї, яка потребує підтримки.

Ірина Дубініна, незалежний експерт із соціальної роботи: «Фахівець у сільській або міській місцевості закріплений за певною дільницею, де він працює із сім’ями. Він знає всі структури, які розташовані на цій дільниці, він взаємодіє і з кримінальною міліцією, зі службою у справах дітей, із лікарями, вчителями, з педагогами. Тобто він – посередник між сім’єю та громадою».

Молодість і брак особистого досвіду – проблема не тільки Марини. Якщо європейським соціальним службам більше 100 років, українським – усього 20. Причому дільничного працівника раніше взагалі не було. Але запорука успіху та перспективності цієї посади у високій мотивації шукачів. Три головні критерії: порядність, чесність і безкорисливість.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version