Цибуля із грошима, капці з наркотиками та мобільні телефони-трансформери. До таких хитрощів вдаються родичі затриманих у СІЗО, аби передати їм заборонені речі. Майже щомісяця вони по три, а то й чотири рази дивують своєю винахідливістю правоохоронців. Незвичні схованки бачили наші кореспонденти.
Олександр Заїка, заступник начальника СІЗО з режиму й охорони оперативної роботи: «Рідина переливається, сипуче пересипається, м’ясні вироби, сало ріжуться».
Так суворо із провіантом тут обходяться щодень. Такі правила. Харчі інспектори перевіряють, аби в тих не було нічого забороненого: наркотиків, спиртного, грошей, мобільних телефонів і чогось металевого.
Аби не потрапило на територію режимного об’єкта недозволене, працівники слідчого ізолятора перевіряють навіть постійних постачальників продукції. Цей чоловік, приміром, возить ув’язненим хліб. Утім йому ніяких поблажок. Правоохоронці нишпорять по одягу чоловіка металошукачем, поки навчений пес шукає в його авто наркотики. Працівники Черкаського слідчого ізолятора кажуть: дедалі частіше виявляють у передачах ув’язненим заборонені речі. Найбільше грішать родичі затриманих.
Андрій Кононенко, начальник відділу режиму й охорони: «У минулому році збільшилась кількість вилучених предметів при доставлянні. Передають через кімнату передач, слідчі, адвокати».
Офіцери диву даються, як винахідливо рідні та близькі ув’язнених маскують заборонене. Гроші, приміром, ховають у цибулю, зубну пасту та цигарки. Трапляються спроби передати ув’язненому спиртне.
Олександр Заїка, заступник начальника СІЗО з режиму й охорони оперативної роботи: «Теж унікальний випадок. Запакували у пляшку рідину на спиртовій основі».
Навіть капці за бандероль згодилися для передання наркотиків.
Олександр Заїка, заступник начальник СІЗО з режиму й охорони оперативної роботи: «Тут, в одному капці, була наркотична речовина амфетамін, у другому – героїн».
Найчастіше пробують передати до СІЗО мобільні телефони, говорять пенітенціарії. Цей намагалися приховати за зображенням святих. А це – телефон-трансформер. Умільці примудрились переробити його в годинник.
Олександр Заїка, заступник начальника СІЗО з режиму й охорони оперативної роботи: «У годиннику засудженого з недорогого металу виявлено мобільний телефон. Це – ноу-хау».
Минулого року, кажуть правоохоронці, 35 разів люди намагалися передати ув’язненим заборонені речі. З початку цього року було вже дві подібні спроби.