Усе більше черкащанок народжують після 30. Європейські тенденції усвідомленого материнства стають дедалі популярнішими і в нас, помітили акушери-гінекологи. У Всесвітній день дитини наші кореспонденти вирішили поцікавитися причинами такої моди. А головне – наскільки це безпечно для жіночого організму та майбутніх малят. Продовжить Марія Гаврилян.
Оксана вперше стала мамою у 31. Своєю піврічною Софійкою не натішиться. Жінка говорить, що про велику родину мріяла давно. Але про материнство всерйоз задумалася тільки тоді, коли зустріла свого чоловіка. Сьогодні почувається абсолютно щасливою.
Оксана Кисіль, мама: «Дівчина у 18 років, можливо, що не усвідомлює ще того щастя. Бо 18 років – це вік, коли ще хочеться із друзями погуляти. А дитина займає дуже багато часу і приділяти увагу треба їй, а не друзям».
Погоджуються з Оксаною і лікарі. Говорять, що молоді дівчата більш легковажно ставляться до вагітності. Старші, навпаки, все роблять усвідомлено, з більшою відповідальністю.
Тетяна Триняк, акушер-гінеколог: «Вона вже до цього віку йде підготовленою і морально, і фізично, з підтримкою чоловіка. До такого вирішального кроку в житті жінка готується не один рік».
І таких жінок у Черкасах щороку більшає. На європейський манер вони прагнуть спочатку облаштувати своє життя, а вже потім заводити дітей. Щоправда, говорять лікарі, багато хто народжує після 30 через проблеми зі здоров’ям і тривале лікування. Проте сама пізня вагітність, стверджують медики, здоров’ю не шкодить.
Лариса Свириденко, акушер-гінеколог: «У нас усі жінки проходять обстеження, але не можна сказати, що в жінки після 36 є якісь особливості з дітьми, пов’язані з їхнім віком. Вік у цьому питанні не є перепоною для пологів».
Саме тому, бавлячи маленьку Софійку, Оксана мріє народити їй ще братика чи сестричку.
Оксана Кисіль, мама: «Важко ходити вагітною у віці після 30. Були мамочки в нас, які народжували після 30 років. Але мами всі дуже щасливі, що народжували. Носячи дітей на руках, вони молоділи на очах».