Сенсорні дошки й електронні підручники. Усе це – вже не наукова фантастика для освітян. Новітніми гаджетами держава планує забезпечити 2 тисячі шкіл країни до кінця цього року. А в 17-ій школі технології майбутнього випробовують уже другий навчальний рік. Освітній заклад став експериментальним майданчиком для втілення національної програми «Відкритий світ». Як проходять уроки без крейди та паперових книжок бачила наша Марія Гаврилян.
Мультимедійна дошка та планшети замість підручників. Це вже звичний формат уроку історії для восьмикласників 17-ої школи. Опановувати сучасну техніку, переконаний вчитель Андрій Горай, не просто цікаво, а й необхідно. І викладачам, і учням.
Андрій Горай, учитель історії та права: «Уся Європа живе за такими стандартами. Якщо ми прагнемо до Європи, то обов’язково потрібно навчитися користуватися сучасною технікою, опанувати сучасні методи викладання предмету».
Із використанням сучасних гаджетів полегшала й вага знань. У прямому сенсі. Діти радіють, що тепер не треба носити важкі портфелі.
Сергій Зорін, учень 8 класу: «Одна-дві книжки на ті уроки, де вчителі вважають, що ми можемо відволікатися та гратися, а також зошити».
Минулоріч 17-та школа стала експериментальним майданчиком для випробування національної програми «Відкритий світ». Таких в Україні всього 20. За державний кошт черкаський освітній заклад отримав мультимедійні дошки, ноутбуки для вчителів і планшети для учнів.
Дмитро Бунякін, директор школи № 17: «Освітній процес виходить на новий рівень, коли використовуються інтерактивні комунікаційні технології, тобто комп’ютерне забезпечення допомагає вчителю в організації навчального процесу».
До кінця нинішнього року сучасне обладнання дістануть 2000 українських шкіл. Відбір проходитиме на конкурсній основі. Заявки на участь поки подали близько третини освітніх закладів міста.
Євген Степко, начальник управління освіти МВК: «На сьогодні 14 черкаських шкіл подали заявки до участі у другому етапі. Сподіваємося вибороти право на участь у проекті серед 2000 шкіл нашої країни».
До більш активної участі у проекті спонукають його організатори. Тому зібрали у 17-ій школі освітян із кожного району області. Провели презентацію обладнання та розповіли про умови участі.
Анастасія Рожинська, представник проекту «Відкритий світ»: «Необхідно заповнити заявку. Прийом здійснюється із 17 жовтня по 17 листопада. Анкету заповнює директор школи. Таку заву треба відправити на абонентську скриньку ДП «Відкритий світ».
Основних критеріїв відбору всього три: наявність інтернету в освітньому закладі, відповідна підготовка вчителів і наповненість 6-8 класів.