Транспортні пристрасті. Кількасот жителів Уманщини лишились без коліс. Через збиткові тарифи перевізник перестав обслуговувати навколишні села. Більше знають наші кореспонденти.
Без коліс. Єдиний в уманському районі перевізник лишив тамтешніх селян без транспорту. Все, каже, через нерентабельність маршрутів.
Віктор Бойко, перевізник: "Товариство "Круїз-Авто" ледь-ледь зводить кінці з кінцями та перебуває на межі припинення своєї діяльності. Якщо терміново не буде вжито заходів для забезпечення нормальної життєдіяльності підприємства, то ми змушені будемо припинити свою діяльність".
Вирішувати транспортне питання уманчани взялись на черговій сесії районної ради.
Ярослав Скус, голова Уманської РДА: "Вартість проїзду піднімається до 0,5 коп за пассажира/км без ПДВ, але цей проект розпорядження вступає в силу після громадського обговорення. Тобто громадське обговорення займає від 30 до 40 днів. Тому постало питання, що в цей період перевізник відмовляється виконувати перевезення, виконувати умови договору".
Натомість перевізник стоїть на своєму. Навіть такі розцінки, говорить, для нього збиткові. Тому депутатам він пропонує запровадити маршрутне таксі. Хоч, зізнається, квиток у ньому пасажирам коштуватиме в рази дорожче.
Віктор Бойко, перевізник: "Просимо перевести всі приміські маршрути в режим маршрутного таксі. Ми звернулися з листом, у якому просили перевести нас, так само, як інші райони, як працює вся Україна. В листі писали 66 копійок, але були згодні і на 60, аби в подальшому не нести збитки".
За кілька годин обговорення депутати все ж вирішують: маршрутному таксі бути. Хоч впевнені: користуватись ним за такими тарифами зможуть не всі.
Ольга Псарівська, мешканка села Ятранівка: "Хто їздив той буде їздити, але я думаю не кожна людина може дозволити собі квиток за 30 грн. До нас 45 хв їде автобус із села в Умань. Так що я не знаю чим їй їздити, і як їй вигідніше їздити".
А от жителі села Родниківка із транспортної кризи виходити вирішили по-своєму. У соціальній мережі вони влаштували онлайн-віче. У ході віртуальних перемовин зійшлися на тому, що треба організувати власне підприємство із пасажирських перевезень.
Руслан Яремчук, голова сільради с. Родниківка: "В районі необхідно було б думати про створення альтернативного перевізника, тобто сама конкуренція напевно б регулювала цю ціну, і перевізники між собою боролися за пасажирів вартістю. Але створити в короткий термін свого перевізника або сприяти в появі якось маршрут надзвичайно складно".
Поки ж жителям Уманщини не лишається нічого, окрім як миритись із тарифами єдиного тамтешнього перевізника.