додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Україна святкує народження основного закону держави

Україна святкує народження основного закону держави

0

Конституційні іменини. Сьогодні Україна святкує народження основного закону держави. Його вона отримала 16 років тому на п’ятому році незалежності. Свої голоси «за» у ніч із 27 на 28 червня віддали 315 народних обранців. Підсумки тодішнього голосування парламентарі зустріли оваціями. Надія на краще з’явилась і в українського народу. Чому сьогодні майже кардинально змінились настрої і тих, й інших намагались з’ясувати наші кореспонденти.

Щоб отримати свою Конституцію, Україна пройшла довгий шлях. Потім намагалась не один раз її переписати. Спроб було багато. Знавці Конституційного права розходяться в думках: скільки ж насправді суттєво змінювали основний закон? Одні кажуть про 5 змін, інші – про 3. Кандидат юридичних наук Геннадій Волошкевич нарахував лише дві. Перша – була у період помаранчевого Майдану. Існуючу з 1996 року президентсько-парламентську республіку перетворили на парламентсько-президентську. А в 2010 відбулось зворотне перетворення. Конституційний Суд повернув, по суті, редакцію Конституції 1996. Утім, усі ці експерименти над основним законом, – дійшли висновку фахівці, – не що інше, як спроби переписати Конституцію «під себе».

Геннадій Волошкевич, кандидат юридичних наук: «Наш політикум розглядає Конституцію, як політичний документ, а не як правовий. І більшість змін до Конституції вносяться з розрахунку на ті проблеми, які їх турбують».

Через постійні зміни основного державного закону ставлення громадян до нього нині неоднозначне. Випускника Андрія, приміром, конституційні переформатування давно вже не дивують. Мовляв, уже набридло жити в країні, де закони не працюють.

Андрій Поточняк, випускник: «Я не чув, щоб в жодній країні світу стільки разів змінювали Конституцію. Впливає це на цілу країну. Вона одна з найбідніших країн світу».

Андрій Щербатий, черкасець: «Оновлювати Конституцію і переробляти Конституцію потрібно. Але крім того, що змінювати, треба її ще й дотримуватись».

Фахівці констатують: нині в Україні люди погано поінформовані про свої конституційні права й обов’язки. Так, приміром, курс «Конституційного права» або «Правознавства» зараз активно викладають лише у школі. Тоді діти ще не в змозі опанувати зміст основних понять. У вищих навчальних закладах, починаючи десь із 2000року, вивчення основного закону відійшло на другий план.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version