У Золотоноші колотнеча між міською владою та підприємцями. Борються вони за місце для торгів. На сьогодні в центрі міста розташовані відразу два базари. Один – міський. Інший – «Облспоживспілки». У мерії кажуть: обидва є всі підстави закрити, бо багато порушень. Та й центр має бути для відпочинку, а не базарування. Між людьми ж ширяться чутки, що ласе місце хтось собі пригледів. Версій золотонісці вже назбирали чимало. Подейкують, що замість ринків хочуть збудувати розважальний центр, завод чи то спортивний комплекс. У ситуації розбиралася Вікторія Курченко.
У перервах між торгами серед рядів обговорюють єдине питання. Підприємці занепокоєні долею ринку. Вони власним коштом кілька років тому його розбудували. Пані Наталія ще й донині в кредитах.
Наталія Недолуга, приватний підприємець: «Раніше торгували в палатках. Тут ринок був давно. А зараз ми купили ці вагончики. Біля 8 тис. вийшли 5 квадратів. А зараз його можна продати за 15 тис. І його хочуть зруйнувать».
Цей базар – «Облспоживспілки». Поруч ще один – комунальний. Посягає на базарування в центрі міста, кажуть торговці, нова міська влада. Вона хоче всіх переселити подалі від середмістя. Підприємці – проти. Перераховують вигоди.
Лариса Беззубець, приватний підприємець: «Тут 5 выходов, дорожное сообщение со всех сторон. Место очень удобное, все находится рядом. Может быть, это место и понравилось не только нам».
Золотоношею поповзли чутки, що замість базарів у центрі виросте чи то розважальний, чи то спортивний центр. Натомість торговцям пропонують переїхати сюди. Це так званий недільний ринок. Від центру він теж недалеко. Правда, дорога – нікудишня. Навіть тротуару немає. Та ще й болото поруч.
Лариса Карауш, приватний підприємець: «Есть правила, по которым располагается любое торговое предприятие. То есть близость к дороге, насыщенность, проходимость, поток покупателей, нахождение жилых домов. Здесь пустырь, просто пустырь везде».
Сюди, пригадують підприємці, вже кілька разів переселяли ринки. Та спроби зазнали фіаско. Золотонісці й тепер розділилися на два табори.
Віра, жителька м. Золотоноша: «За перенесення ринку! І ми всі будемо туди ходить і там скуповуватися. І мої сусіди «за». Ми всі за зміни на краще».
Інна, жителька м. Золотоноша: «Тут зручно тим, що, якщо ти йдеш із роботи, то ти можеш нікуди не заходити, скупитися».
Галина, жителька м. Золотоноша: «Вопрос стоит ребром – быть или не быть. Быть этому безобразию у нас в центре города, этой антисанитарии, этому средневековью. Естественно, не быть».
Василь, житель м. Золотоноша: «Люди вже привикли сюди ходить. Наче тут зручно».
Голова «Спілки підприємців Золотоніщини» не бачить підстав для базарного переїзду.
Сергій Баглаєнко, голова ГО «Спілка підприємців Золотоніщини»: «Наш рынок «Облспоживспілки» является полностью законным. Люди не платят ни одной копейки за аренду, потому что это наша собственность. Рынок «Облспоживспілки» платит большие… немалые деньги за аренду в городской бюджет».
Міський голова заперечує. Каже: міську скарбницю базари наповнюють усього на 1%. А підстав для закриття й ринку «Облспоживспілки», й міського більш аніж досить.
Віталій Войцехівський, міський голова м. Золотоноша: «Перший ринок вважається стихійним. Є приписи контролюючих органів, що цей ринок не відповідає ніяким нормам. Другий ринок був зведений без погодження, без змін в генеральному плані забудови міста».
Та й договір оренди землі з «Облспоживспілкою» збігає восени. Утім, рубати з плеча, каже Віталій Войцехівський, ніхто не збирається. Тож у мерії і пропонують підприємцям альтернативу. Розбудовуватимуть новий ринок не за їхні кошти, а за інвесторські. Більше того, пояснює мер, всім охочим торгувати в Золотоноші на нинішніх ринках місця немає. Селянам – туди взагалі зась. Підприємці, каже, бояться конкуренції.
Віталій Войцехівський, міський голова м. Золотоноша: «Не секрет для жителів міста, що в нас Золотоніський ринок – найдорожчий в області. Раніше з Черкас приїжджали люди, купляли продукти та інші речі широкого вжитку. Сьогодні люди з Золотоноші їдуть в обласний центр».
Міський голова пояснює принципову позицію: базаруванню не місце в центрі. Безлад прибрати він обіцяв виборцям. Стихійників міська влада вже поборола. Ось тут донедавна було теж не пройти. Для потреб жителів району планують лишити продовольчий ряд. Решта буде зоною відпочинку. Порозумітися підприємці з владою намагалися на громадських слуханнях. Противників «базарної» реформи виявилося усього на півсотню більше, ніж прихильників. Утім, вершитимуть долю ринків депутати міської ради.