додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У холоди гинуть птахи

У холоди гинуть птахи

0

Цьогорічна зима докучає не тільки черкащанам, а й братам нашим меншим, зокрема пташкам. На 10 птахів у цей період виживає лише один – двоє. Проблема в тому, що за останні роки вони пристосувалися до тих відносно теплих зим, які у нас були. Багато птахів, які навіть не залишалися у нашій місцевості на цей період, почали зимувати саме у наших краях. Однак, через цьогорічні зимові умови вони потрапили у скрутне становище. Як можна допомогти нашим пернатим братам, дізнавалася кореспондентка ВІККА-новин Наталя Кириленко.

Найкращий куточок природи здається мертвим, якщо його не оживляють птахи. Проте зимовий період – один із найважчих у житті пернатих друзів.
Максим Гаврилюк, орнітолог ЧНУ імені Богдана Хмельницького: «Причому це стосується не лише тих птахів, які традиційно у нас зимували – це синиці великі, блакитна, і інші синиці, повзики, горобці хатні, польові та інші, але й багато інших птахів, які традиційно не зимують у великій кількості, але цього року залишилися у нас зимувати – це і чижі, щиглики».
Синиця велика за літо може вивести близько 20 маленьких пташенят. Утім, наступного року їх популяція не збільшується. Більша частина їх гине. Сьогодні орнітологи відмічають: чисельність навіть дуже поширеного горобця хатнього починає скорочуватися. Чим більше їх виживе, тим краще для нас.

Максим Гаврилюк, орнітолог ЧНУ імені Богдана Хмельницького: «Адже синиці горобці і інші птахи, які нас оточують в місті виконують важливу роль природних регуляторів чисельності шкідників».
Взимку під час ожеледі маленьким пташкам важко добути корм, і вони часто гинуть не від холоду, а від того, що їм не вистачає їжі. Птахи стають жертвами сніжного полону. Зменшення кількості їжі пов’язане зі зникненням комах, обсипанням насіння, ягід. Ці птахи все одно не в змозі уже нікуди мігрувати. Тому сьогодні обов’язок людей – допомогти пернатим друзям, говорять черкаські орнітологи. Для того, щоб зробити годівницю не потрібно спеціального обладнання. Дуже ефективною і зручною може стати годівничка з пластикової пляшки.
Необхідно пам’ятати: птахи жорстко конкурують між собою. Тому у пляшці варто зробити два отвори. Таким чином ми підтримаємо не тільки більш сильних особин, але й птахів, які є слабкими у цих угрупуваннях. Корм при цьому варто використовувати залежно від того, яких птахІв ви збираєтеся підгодувати.
Максим Гаврилюк, орнітолог ЧНУ імені Богдана Хмельницького: «Універсальним є нежарене, тобто сире насіння соняшника, яке споживає дуже багато птахів. Це і всі види синиць і горобець хатній, горобець польовий і повзик».
Максим Гаврилюк, орнітолог ЧНУ імені Богдана Хмельницького: «Якщо ви хочете підгодувати щигликів, чижів – вам варто зробити відкриту годівницю у вигляді дощечки, на яку треба насипати або насіння соняшника, але його треба розчавити, або це може бути насіння конопель, пшона».
Ефективним кормом для синиць є сало.
Максим Гаврилюк, орнітолог ЧНУ імені Богдана Хмельницького: «Але треба пам’ятати, що воно повинно бути не просолене, досить охоче синиці споживають маргарин».
Інших птахів можна підгодувати білим хлібом. Охоче його їдять горобці, граки, сороки. Не давайте птахам сірий, чорний та хліб із домішками житнього борошна.
Наталія Кириленко, кореспондент: «Неважливо якої форми ви зробите годівничку для птахів. Головне, щоб холодною зимою, вона врятувала бодай одне маленьке життя».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version