додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У спекотну літню пору дієтологи радять пити квас

У спекотну літню пору дієтологи радять пити квас

0

Літо – час пити квас. Цей напій здавна вважають одним із найкращих безалкогольних напоїв, що тамують спрагу. Перші згадки про квас знайшли в літописах 10 століття нашої ери, за часів правління князя Володимира. За ці часи літній напій не втратив популярності. Черкасці цьогоріч можуть купувати квас на 41 точці продажу. Однак черкаського квасу там не знайдеш. Право торгувати виграли виробники зі Сміли та Кіровограда. Кваском посмакували й наші кореспонденти. Далі дивіться перший сюжет із нового циклу ВІККА-НОВИН під назвою «Просто літо».

У літню спеку багато черкащан потерпають від спраги. З давніх-давен одним із найкращих способів її втамувати вважали квас.
Галина, жителька м. Черкаси: «Значно корисніший, аніж пиво. Не «б’є» по нирках і дуже приємний на смак».
Ніна, жителька м. Черкаси: «Молочнокислі бактерії містить, вітаміни».
Живим напоєм містяни насолоджуються вже близько місяця. За право продавати цей літній напій у місті змагались цього року відразу декілька підприємств-виробників. Як результат, у Черкасах з’явилися з півсотні місяць, де дозволили здійснювати торгівлю.
Інна, продавець квасу: «Берут, берут, хорошо берут. Лето наступило, люди активно покупают квас, хвалят».
Посмакувати напій бродіння – задоволення не з дешевих. За літр бочкового квасу доведеться віддати 6 гривень. За маленький пластмасовий стаканчик – 1,40. Продають квас не лише в залізних діжках. Хіт сезону – квас у пластмасових термокегах. Цього року для черкасців це новинка. Утім сподобалася вона багатьом.

Галина, продавець квасу: «Беруть, обов’язково беруть. Прохолодний, добрий квас».
На «новий» квас, поки що ніяких нарікань, каже продавчиня.
Галина, продавець квасу: «Навпаки, кажуть, що це економічно вигідно. Він прохолодний цілий день».
Холодним квас залишається завдяки системі охолоджування. Утім такий «модернізований» квас і коштує відповідно: на 35 копійок дорожче за бочковий.
Галина, продавець квасу: «Дорожчий трішки, але ж смакові якості кращі».
Анатолій, житель м. Черкаси: «Я считаю, что это нормально. Он свежий, холодный».
Деякі черкасці надають перевагу бутильованому квасу. Найдешевший коштує 4 гривні за «півторачку». Проте поживних речовин у ньому небагато. Чимало черкасців полюбляють готувати квас самостійно. На базарі просто розмітають із прилавків суміші для приготування хлібного квасу в домашніх умовах.
Найкорисніший квас – домашній, кажуть дієтологи. Його приготувати зовсім нескладно: достатньо закваски та будь-якої смакової основи, як-то хлібних сухарів, фруктів, ягід або навіть овочів. Саме такий квас має високу енергетичну цінність, сприяє покращенню травлення, добре впливає на серцево-судинну систему. А також містить багато вітамінів В1 та Е. Однак є і застереження.
Галина Полинько, дієтолог: «Гіпертонікам і тим, хто має набряки, слід бути обережнішими. Їм не можна пити багато рідини. Слід знати міру».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version