додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Скородистицької школи на Чорнобаївщині досвід навчання переймають столичні гімназії

У Скородистицької школи на Чорнобаївщині досвід навчання переймають столичні гімназії

0

«Школа життєтворчості». Так називається сільський навчальний заклад у селі Скородистик на Чорнобаївщині. Експерименти в навчанні вчителі розпочали 3 роки тому. У школі, замість уроків, запровадили тріади – 3 уроки по 30 хвилин. У дітей з’явилося більше часу, щоб поглибити знання з певного предмета. Водночас у Скородистицькій школі приділяють велику увагу творчості. Вчителі стверджують, що їхній навчальний заклад не лише готує дитину до дорослості, а вчить повноцінно жити вже зараз. Про такі експерименти у школі розповідали колишнім випускникам і гостям закладу. Адже нещодавно Скородистицька школа відсвяткувала 50-літній ювілей. На ньому побували наші кореспонденти.

Випускники прийшли привітати рідну школу з ювілеєм. Мандрують коридорами та шукають себе на старих чорно-білих фото. Доктор педагогічних наук, випускник 1969 року, Микола Чобітько завдячує рідній школі за дорогу в життя.

Микола Чобітько, випускник Скородистицької школи 1969 р., доктор педагогічних наук: «Не було недоліків у вихованні та навчанні. Не поступалися перед столичними випускниками. Все це основи знань зі Скородистицької школи. Нам достатньо знань, щоб вступати до ВИШі й далі продовжувати навчання».

Дякують школі й нещодавні випускники. Вони не байдикували на уроках, а вчителі зацікавлювали особливими методиками. Тепер сільська молодь навчається у престижних ВИШах.

Віктор Орда, випускник Скородистицької школи 2009 р.: «В університеті ми на рівні. Не відрізняємось від міських студентів. Не відчуваємо їх особливої переваги. Тут дають всі знання, які необхідні».

Уже третій рік Скородистицька школа – експериментальний навчальний заклад. Тут суцільні новації та експерименти. Зі звичайної сільської школи заклад виріс у «Школу життєтворчості».

Світлана Кучман, директор Скородистицької школи: «Ми свідомо пішли на експеримент. Експериментальний заклад всеукраїнського рівня. 150 учасників представляли свої моделі. Наша школа посіла перше місце».

Ірина Юхно, випускниця Скородистицької школи 2010 р.: «До 8 уроків у день ми вже звикли, потім запровадили тріади – 3 уроки по 30 хв. із перервами по 5 хв. Було спочатку важко. Але згодом зрозуміли, що так цікавіше, адже готуємося до 2-3 предметів у день, поглиблено їх вивчаємо. Звикли, навіть подобалося».

Їхня школа – це простір, де дитина не готується до майбутнього, а живе повноцінним життям. У такий спосіб краще пізнає світ і є більш готовою реалізувати свій потенціал уже сьогодні.

Таміла Бережна, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОНМС України: «Експериментують, роблять досліди, виховують справжніх громадян України, які вміють адаптуватися в цьому мінливому суспільстві».

Куратори закладу – науковці зі столиці – приїхали привітати сільську громаду. Інститут інноваційних технологій і Печерська гімназія дивуються, як швидко звичайна сільська школа рухається вперед. Чимало напрацювань скородистицьких вчителів уже впроваджують по всій Україні.

Іван Єрмаков, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОНМС України: «Нещодавно відбулася презентація інновацій школи в Печерському районі Києва. Освітяни столиці поставили високу оцінку тому досвіду, який вчителі, учні та батьки впроваджують у цій прекрасній школі».

Ірина Чучук, учитель Печерської гімназії № 75 (м. Київ): «Найбільше здивували діти, в яких горіли очі. Вони з цікавістю сиділи на уроках».

Крім навчання, вчителі та діти велику уваги приділяють творчості. Адже особистість, переконані тут, має бути гармонійною.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version