додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У медзакладах області катастрофічно бракує необхідного обладнання

У медзакладах області катастрофічно бракує необхідного обладнання

0

Злиденна медицина. У медзакладах області катастрофічно бракує необхідного обладнання. У Черкасах із ладу вийшов єдиний на всю область неприватний томограф. На повну в онкологічному диспансері не функціонує й апарат променевої терапії та УЗД. Медики нарікають: через це вони не можуть діагностувати пацієнтів із серйозними захворюваннями. Для повноцінного надання медичної допомоги області треба щонайменше ще чотири прилади. Владці не поспішають виділяти з обласного бюджету кошти на ремонт старої та придбання нової апаратури.

Єдиний у Черкасах томограф, де діагностику можна пройти безкоштовно, – в онкодиспансері. На обліку тут перебуває понад 33 тисячі хворих.

Віктор Парамонов, головний лікар Черкаського обласного онкологічного диспансеру: «Коли ставили цей томограф, це така була майже екзотична процедура: комусь призначать, а комусь скажуть: «Та воно вам не треба». Сьогодні це навіть не обговорюється. Сьогодні немає жодного раку, жодної стадії, навіть першої, де не показане це обстеження».

Прилад діє надзвичайно швидко, кілька секунд – і сканування завершено. Програмне забезпечення дає змогу роздивитися кожен орган окремо і в об’ємному зображенні. Прилад незамінний у рентген-хірургії та біопсії. Він показує проблеми, які не дозволяє виявити рентген.

Марія Нездолій, лікар-рентгенолог кабінету комп’ютерної томографії: «На моніторі ми бачимо органи грудної клітини. Ми бачимо легені і контрастовані судини».

Томограф уже вісім років працює практично цілодобово. Аби поставити діагноз і контролювати якість лікування, пацієнтам доводиться ставати в чергу за два тижні.

Віктор Парамонов, головний лікар Черкаського обласного онкологічного диспансеру: «Апарат зношується. Його вже втретє ремонтують. Тут навіть не ремонт. Тут заміна того, що вичерпало свій термін використання. Але ця заміна не дешева».

Із осені 2012 року хворим, щоби пройти обстеження, доводиться користуватися приватними МРТ-апаратами. Адже єдиний державний томограф зламався.

Віктор Шевченко, пацієнт: «Тричі вже звертався до приватних структур. По 2 тисячі томограма коштує. Дуже дорого. Хотілося б, щоби своя працювала. На 1000 грн. пенсії… виходить дуже дорого».

Медики нарікають: приватники беруть утридорога з пацієнтів. Та ще й не розшифровують томограми. Хворим доводиться йти з ними назад в онкодиспансер.

Марія Нездолій, лікар-рентгенолог кабінету комп’ютерної томографії: «Пацієнти звертаються до нас і приходять до нас із дисками. Нам доводиться іти їм назустріч, розшифровувати та ставити діагноз».

Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради: «У кошторисі 2013 року не передбачено коштів ні на капітальні видатки, ні на оплату обстеження онкологічних хворих за межами онкологічного диспансеру».

Виділити 700 тисяч на ремонт томографа депутатка запропонує колегам на наступній сесії облради.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на 50 тисяч населення має бути один томограф. Тобто лише в Черкасах потрібно їх шість. Незабаром новий прилад МРТ з’явиться у діагностично-консультаційному центрі. Проте і цього, за словами медиків, замало.

Томограф – не єдина проблема онкодиспансеру. Застарілий і апарат для лікування раку губи та шкіри. Також несправний і апарат променевої терапії. Тут щодня опромінюють близько 130 хворих.

Олена Грішина, завідувачка радіологічного відділення Черкаського обласного онкологічного диспансеру: «Останнім часом ми працювали в аварійному режимі. Апарат не використовували. Ми проводили опромінення на іншому апараті. Наші працівники працювали з 6-ої ранку і до 12-ої ночі. Щоби всі пацієнти, які цього потребують, отримали променеву терапію. Нині майстри приїхали й тимчасово апарат нам зробили, щоби можна було якісь нескладні укладки, нескладні моменти проводити».

Грошей на закупівлю новітнього обладнання в бюджеті області поки немає. Чи виділять гроші на ремонт томографа в онкодиспансері – покаже найближча сесія облради.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version