Віднині живильна волога для дахнівчан – розкіш. У половині колодязів цього мікрорайону – гнила вода. Такий вирок міських санепідеміологів. Вони виявили у воді з криниць завищений вміст нітратів. Не відповідає вона якості і за бактеріологічними показниками. Утім, колодязів із отруйною водою у Дахнівці може бути й більше. Фахівці міської СЕС перевіряють криниці лише в тих господарствах, де є діти до трьох років. Продовжить тему – Вікторія Курченко.
У санепідеміологів рейд по Дахнівці. Перевіряють воду в колодязях.
Сергій Кузьменко, помічник лікаря-гігієніста Черкаської СЕС: «По всей Украине было распоряжение отобрать воду в колодцах, где есть дети до трех лет. Просто были смертельные случаи в Ивано-Франковске и Винницкой области, было связано с водой, с повышенным содержанием нитратов».
Діти гинуть від метгемоглобінемії. Саме цю хворобу провокують нітрати. Тому колодязі в домоволодіннях, де проживають малюки, перевіряють за бюджетні кошти. На це місто виділило 20 тисяч гривень. Результати тестувань – невтішні. Санепідеміологи перевірили воду вже в ста двадцяти криницях. У сорока випадках вона не відповідає якості за бактеріологічними показниками. А в живильній волозі з двадцяти колодязів – завищений вміст нітратів. Вирок своїй криниці почула й молода мама Наталія. Досьогодні вона з цієї води готувала їжу для свого десятимісячного синочка.