Як оживають герої казок? Виявляється, для того, щоб проілюструвати книжку, художник намагається передати свої враження від прочитаного. Саме таким методом користується у своїй роботі успішний український ілюстратор Марина Михайлошина. Її роботи можете побачити у наступному сюжеті.
У цій залі – не просто картини. Кожна з них допомагає краще зрозуміти казку. Ці ілюстрації створила українська художниця Марина Михайлошина. Тут оживають не лише міфічні персонажі, але і герої Шевченківського «Кобзаря» і найрізноманітніші тварини.
Марина Михайлошина, художниця: «Я намагаюся не стільки навіть проілюструвати текст, а передати свої відчуття, свої враження від прочитаного. Коли читаєш, ти уявляєш себе на цьому світі, ти відчуваєш себе в цьому просторі».
Для Марини казки стали улюбленими творами. І художниця вважає їх зовсім не дитячими історіями. З народних переказів можна черпати мудрість і пізнавати світ.
Марина Михайлошина, художниця: «У народній творчості ціла космогонія. Народні казки, народна творчість. Це – те, що мене завжди надихає».
Художниця взялася за пензель у 12 років, але тоді її навіть не хотіли приймати в ізостудію, оскільки погано малювала. Сьогодні Марина – успішний ілюстратор. І для кожної книги художниця знаходить свій унікальний жанр. Незмінними залишаються яскраві виразні образи та любов до деталей.
Марина Михайлошина, художниця: «Якщо я малюю когось, хто всміхається, то я сама в цей момент усміхаюся. Якщо цей персонаж насуплений, то, щоб мені його намалювати насупленим, я сама насуплюся. Якщо він сидить в якійсь позі, то мені потрібно самою відчути цю позу».
На думку засновника «Видавництва Старого Лева» Мар’яни Савки, ілюстратори дитячих творів мають бути не лише професійними художниками.
Мар’яна Савка, головний редактор «Видавництва Старого Лева»: «Дитячі ілюстратори мають бути близькі до світу дитини, вони повинні його відчувати. І Марині це вдається. І навіть не до світу конкретного малюка, а до дитини всередині себе».
Учитель української мови та літератури Алла Миколаївна вирішила познайомити з ілюстраціями художниці свій клас. Говорить, картини допомагають дітям краще зрозуміти твори.
Алла Свердлова, вчитель української мови та літератури: «Уява дитини не завжди може сама собі щось намалювати. А ці ілюстрації допомагають діткам поринути в той світ, зануритися».
І хоча не всі юні відвідувачі виставки читали розповіді, до яких представлені ілюстрації, барвисті роботи сподобалися всім.
Настя Зубкова, відвідувачка виставки: «Мені особливо подобається ця картина з їжачком. Він тут такий благородний і красивий. Щось стоїть, малює. Я б дуже хотіла бути на його місці, тому що довкола нього все таке красиве».
Настя Якублова, відвідувачка виставки: «Це – прекрасна картина. Я неначе тут стою. І уявляю собі, неначе я між цими лісами, десь посередині цієї квітки».
Сергій Гулевич, відвідувач виставки: «У кожній картині є теплі кольори, які дають відчуття комфорту. І дитині, маленькій людинці, яка ще нічого не розуміє, будуть дуже приємні ці кольори».
Сьогодні Марина в пошуках чергових ідей. Вона береться за нові матеріали та нові образи, адже творець, вважає художниця, не повинен зупинятися.