У Києві активісти збирали в українців ручки. Таким чином вони хочуть надихнути Президента Віктора Януковича поставити підпис під Угодою про асоціацію між Україною і ЄС. Деталі – в сюжеті.
У Києві стартувала кампанія «Підпис – ЄС!». Її мета – підтримати підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом на Вільнюському саміті в листопаді.
У центрі міста активісти пропонували українцям віддати свої ручки в обмін на наклейку з текстом «Я уповноважую Президента підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС».
Любов Акуленко, координатор європейської програми «Центр UA»: «З тих ручок, які зберемо, створимо інсталяцію та передамо її Президентові Януковичу напередодні Вільнюського саміту, щоб він відчув, що угоду підписує не лише він, що угода потрібна громадянам України і вони делегують йому це право».
Також активісти збиратимуть відеозвернення на спеціальному сайті. У них вони приведуть різноманітні аргументи за інтеграцію з ЄС.
Любов Акуленко, координатор європейської програми «Центр UA»: «В Україні повинні запрацювати європейські стандарти. Скільки можна купувати м’ясо та молоко, в якому є антибіотики? Скільки можна їздити по неякісних дорогах? Угода про асоціацію – єдиний шанс поставити крапку в тому безладі, який відбувається в нас у країні».
Олександр уже давно живе в Росії. За підписання угоди з ЄС він кинув свій олівець.
Олександр Воронін, українець: «Дуже важливо. Не тому, що від цього стане краще, тому що народ України, порівняно з народом Росії, більш пристосований до цього. Тут менталітет усе-таки трохи відрізняється».
Студентка Юлія, хоч і не була в Європі, вважає: з нею українським студентам буде легше.
Юлія Дашевськая, студентка: «Я думаю, що для студентів буде більше можливості виїжджати за кордон. Буде співпраця. Можна буде і за кордоном працювати, і повертатися до України».
Згідно з опитуванням, проведеним Центром Разумкова, майже 41% українців виступають за інтеграцію з Євросоюзом, 35% бачать країну з Росією.
Українець: «Якщо ми на захід не можемо продати товар, тому що товарів там переповнено. У них – криза надвиробництва. Наші товари знецінюються там. На ринку на Сході чекають нас, наші товари».
Українець: «З погляду коріння слов’янізму, звичайно, Митний союз. З погляду стандартів життя для людей, звичайно, Євросоюз. Тому вибір не за народом, а за владою».
28 листопада відбудеться саміт Україна – ЄС. І багато експертів високо оцінюють шанси України на підписання Угоди про асоціацію.