Нові крилаті мешканці оселилисяв Черкаському зоопарку. Тут з’явилися папуги конголезькіта жако. Тепер у звіринці проживає вісім видів цих птахів. Для них керівництво зоопарку будує вольєр. У новій «оселі» для птахів уже утеплили стіни, зробили покрівлю та перегородки. До зоопарку завезли також і журавлів-красавок. Очікують на прибуття сірих журавлів. Загалом кількість пернатих у зоопарку вже нараховує 60 видів.
Пернатих, які тільки-но завітали до Черкаського зоопарку, черкащани ще не бачили. Птахи зараз на карантині. Перших відвідувачів папуги жако зустрічають галасом. Утім, уже скоро вони вчитимуть разом із черкащанами українську мову.
Євген Ван, директор Черкаського міського зоопарку: «Це найкращі говоруни, треба брати самцята вчити його говорити».
Поруч із жако їхні родичі – конголезькі папуги. Ці птахи відрізняються від жако більш яскравим пір’ям, але спокійнішим характером.
Відтепер у зоопарку- 8 видів папуг. Для них адміністрація добудовує спеціальний вольєр. Завершити ці роботи керівники зоопарку мріють до зими. А поки нове житло з’явилосяв новоприбулих журавлів-красавокі дрібних водоплавних птахів. Зокрема, нещодавно придбаних червоних нирківі качок-пеганок.
Євген Ван, директор Черкаського міського зоопарку: «Якщо говорити про дрібних качок, то якщо їм купировати крила, вони не зможуть
розмножуватися. Така особливість, бо у природі вони можуть гніздуватися навіть на висоті. Томув неволі їм потрібний спеціальний вольєр, звідки вони не полетять».
Загалом, зізнається Євген Ван, пернатих у зоопарку за останні кілька років суттєво побільшало. Євген Леонідович згадує: коли він тільки очолив звіринець, у грудні 2007-го, тут мешкало всього 17 видів голубів.
Євген Ван, директор Черкаського міського зоопарку: «Голуби – це, звісно, добре, але це домашній птах. Зараз тут близько 60 видів птахів, і це лише диких. Домашня птиця не врахована».
Завдання на наступний рік – термінова реконструкція вольєру для орлів. Це, зізнається Євген Ван, найстаріше помешканняв зоопарку.