додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкаському художньому музеї буяли цвітом понад 300 сортів сенполій

У Черкаському художньому музеї буяли цвітом понад 300 сортів сенполій

0

Фіалкове диво. У Черкаському художньому музеї буяли цвітом понад 300 сортів сенполій. Так ще називають кімнатну фіалку. Колекції цієї рослини вже вчетверте представив містянам клуб «Черкаська фіалочка». На виставці можна було побачити не лише звичайні квіти, а й мініатюрні та навіть трейлерні – ті, які плетуться. В експозиції жодних рослин-дублерів, переконували черкаські колекціонери. Усі квіти різної форми та відтінків. Бачили їх наші кореспонденти.

Виставкова зала в Черкаському художньому музеї перетворилась на справжній квітник. Тут буяють цвітом 340 сортів узамбарських фіалок. Або, як ще кажуть, сенполій. Є тут й інші рослини — стрептокарпуси, пеларгонії, глоксинії та навіть рідкісні епісції. Свої квіткові колекції вже вчетверте представляє клуб «Черкаська фіалочка». Олена вирощує фіалки вже 8 років. Усе колись почалось, пригадує, лише з однієї квітки.
Олена Кисла, колекціонер, регіональний представник О. Коршунової: «У меня была старая фиалка. Я ее рассадила. Потом пошло-поехало: то красненькую, то беленькую посадила. Потом переключилась на фиалки коллекционных сортов».
Сьогодні в колекції Олени вже близько півтисячі квітучих сортів. На показ жінка виставила лише 35. Найбільше, каже, полюбляє квіти, що вивела селекціонерка з Тольятті Олена Коршунова. Її називає в цій справі неперевершеною.
Олена Кисла, колекціонер: «Один из сортов Коршуновой – «Сибирская царевна». У нее насыщенный красный цвет, а это не характерно для фиалок. Многие селекционеры пытаются получить такой цвет, как и желтый. Но Коршуновой удалось передать, хоть пока и темный, но чистый красный цвет».

На виставці – жодної фіалки-дублера. Усі рослини різної форми та відтінків. Експонують тут, окрім звичайних фіалок, ще й мініатюрні та трейлерні. Це ті, які плетуться і протягом року не припиняють квітнути. Наталія Шумська, крім звичайних фіалок, колекціонує ще й химери. Це квіти-гібриди. На їхніх пелюстках добре помітні насичені пігментні смужки. Вирощувати фіалки-химери, каже любителька квітів, непросто.
Наталя Шумська, колекціонер: «Особенности химер в том, что они не размножаются листьями. Они размножаются, но окраску свою сортовую не передают. То есть, только пасынками».
На виставці колекціонери не лише вихвалялися своїми квітучими шедеврами, але й залюбки давали поради початківцям і продавали рослини. Черкащанка Раїса Миколаївна потрапити на виставку фіалок мріяла вже давно. Каже: зайшовши до зали, відразу пригледіла для себе декілька цікавих різновидів квітів.
Раїса Роменська, жителька м. Черкаси: «Я недавно начала увлекаться фиалками и не могу от этого отойти никак. Я написала целый список, что сегодня хочу купить, хожу, смотрю».
Виставка сенполій, кажуть організатори, в цьому році перша, але не остання. На квітучу оазу любителі фіалок та інших рослин родини геснерієвих можуть ще подивитися наприкінці жовтня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version