додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкаських фонтанах живуть… жаби, карасі та раки

У Черкаських фонтанах живуть… жаби, карасі та раки

0

У Черкаських фонтанах живуть… жаби, карасі та раки. На такі незвичайні знахідки час від часу натрапляють водоканалівці. Вони щотижня прибирають міські водограї. Бо там, крім усілякої живності, ще й купи непотребу. Містяни, констатують комунальники, плутають фонтани зі сміттєвими урнами. Чи не намовляють, бува, перевіряла Вікторія Курченко.

Вони ходять до фонтанів аж ніяк не милуватися їх красою.
І так щотижня. Як тепло, водоканалівцям роботи найбільше. Бо вода у фонтанах швидко «цвіте», а дно замулюється. Щоб навести у водограях марафет, комунальникам доводиться добряче попітніти.
Володимир Зануда, працівник цеху ЕВКНС КП «Черкасиводоканал»: «залежно від того, наскільки він брудний. Влітку вода зеленіє, то може і на цілий день затягнутися, а весною й восени швидше. Вода не така зелена, люди менше сюди ходять, не так смітять».
Саме люди і є найбільшим «злом» міських фонтанів. Жбурляють у них все, що мало б опинятися у сміттєвих урнах. Рейтинг найпопулярнішого непотребу у водограях, говорять комунальники, очолюють недопалки, пляшки й усілякі обгортки. Гори такого «добра» доводиться вигрібати. Не в дивину для водоканалівців знаходити тут періодику та навіть гумові вироби. А от до живності у фонтанах ніяк не звикнуть. І йдеться зовсім не про ось цих мешканців.

Олександр Лісун, працівник цеху ЕВКНС КП «Черкасиводоканал»: «Раки були, риба була на 700-річчі. Карасі живі».

То, пояснюють водоканалівці, містяни так жартують. До речі, їх чистильники фонтанів, хоч і стримано, та нахвалюють. Мовляв, поволі черкасці стають культурнішими. Бо, як фонтани тільки відкрили, сміття доводилося вигрібати лопатами. Зараз таке тільки після свят.
Геннадій Тамаз, заступник начальника цеху ЕВКНС КП «Черкасиводоканал»: «Якщо сказати чесно, то в нас центральні фонтани чомусь найбільш засмічені, а от у парку Хіміків, на площі 700-річчя менше набагато, хоча там розташований ринок».
Після кожного прибирання, воду у фонтанах замінюють. І вона тут водопровідна, а не технічна, як, приміром, у столичних. Та сюди охочим освіжитися – зась.
Юрій Степченко, енергетик цеху ЕВКНС КП «Черкасиводоканал»: «Там працюють заглиблювальні насоси. Є небезпека ураження електрострумом. Тому купатися не треба краще».
Фонтани, вкотре нагадують комунальники, для краси, а не для водних процедур.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version