Замість баскетболу – шахи, замість нормативів – теорія. Так проводять уроки фізкультури у третій школі. Бо двері до спортзалу закриті уже п’ятий рік. Там розпочали капітальний ремонт, який і досі не можуть закінчити. Про фізкультурні перипетії розкаже Ірина Головка.
Замість спортзалу – руїна. У третій школі вже п’ятий рік, як спортивний зал став будівельним майданчиком. Директор школи каже: ремонту тут не було з півстоліття. Взялися за нього років 5 тому. Недоробили та так і покинули. Знову почали минулоріч. Та скінчилося фінансування.
Тетяна Ткаченко, директор ЗОШ №3: "Зроблено було опалення при умові, що вікна не зроблені. Вкладено кошти, а опалення немає. Це порушило систему опалення і на першому поверсі, тому що на 1 поверсі у нас знаходяться майстерні і там у нас температура, я боюся назвать цифру бо ми там занять не проводимо у зимовий період. Опалення на першому поверсі немає. Тут також нічого не зроблено".
Підрядник за собою провини не визнає. Мовляв, низький температурний режим – то не через них. А через погану подачу тепла і не утеплені вікна. Причину ж зупинки будівництва вбачає в іншому:
Олег Цюренко, керівник будівельної фірми: "Основная проблема в том, что нет финансирования. Оплачено порядка 230 тысяч. И тысяч 60 на сегодня выполненных работ не оплачено".
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "Зима надворі, а в школі, в крилі немає тепла В тих місцях, де мають працювати учні, займатися".
У мерії пояснюють: перший проект ремонту спортивного залу мав суттєві прорахунки. Тому й опалення проклали не правильно.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "Лівою ногою зроблений проект, який не можна використовувати – бездарний, лівою ногою перероблений проект, недопрацьований, де не враховані усі нюанси. Заблоковано, забуксовано фінансування на виконання робіт, неможливість підрядника виконувати роботи за власні кошти, похабне ставлення до енергозбереження".
На роботу над помилками мер дає термін:
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "Щоб до кінця вихідних усі роботи були зроблені, виконані і так далі".
Загалом ремонті роботи міському бюджету обійдуться близько семисот тисяч гривень. А поки спортзалу у школі немає, то й уроки фізкультури тут проводять лише надворі. І то – за сприятливої погоди. Зимою ж, говорять вчителі, рятуються фізкультхвилинками – щоб діти не засиджувалися.
Олександр Лизуненко, вчитель фізкультури: "Зараз у нас відбувається фізкультура по класах – шашки, шахмати. А зимою на лижках виходимо по асфальту човгаємо, лижками по паркам, у нас є двадцять пар лижок і ми займаємося з дітками. І так уже роки чотири".
Потерпіти, говорять будівельники, доведеться ще трохи. Говорять: як не буде затримок із фінансуванням, капітальний ремонт закінчать менше ніж за два місяці. А допоки спортзалу немає, фізкультура переходить на зимовий режим.