додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах з’явився власний шматочок Камбоджі

У Черкасах з’явився власний шматочок Камбоджі

0

У Черкасах з’явився власний шматочок Камбоджі. Ідея відтворити храмовий комплекс 12 століття з усіма його дикими мешканцями та тропічною рослинністю належить директору міського зоопарку Євгенію Вану. Її він виношував уже 20 років, а втілювати почав минулоріч. Реалізація задуму обійшлася, говорить, у кількасот тисяч гривень. Серед перших відвідувачів нової оранжереї була й наша знімальна група. Своїми враженнями поділиться Марія Гаврилян.

Незвичні аромати, незвична музика та люди в дивному одязі. Таке дійство привабило відвідувачів Дитячого парку 1 серпня.

Такий антураж для відкриття нової оранжереї обрали її творці. А назвали на честь камбоджійського храму 12 століття – Ангкор-Ват. Він є найбільшою культовою спорудою та однією з найважливіших археологічних пам’яток світу. Усередині черкаського Ангкор-Вату намагалися відтворити атмосферу оригінального храму. Кам’яних Будд, танцівниць і тварин витесували цьогоріч учасники фестивалю «Живий камінь». Оздобили скульптури тропічними рослинами. Вони згодом розростуться та перетворять міську оранжерею на справжні джунглі. Але головна родзинка в іншому. Тут територією вільно пересуваються тропічні тварини та птахи.

Євгеній Ван, директор Черкаського зоопарку: «Когда животные находятся в среде растений, их очень сложно увидеть. Сейчас там есть рептогрупа. Животные высажены в біомодулях, те, которые могут испугать людей: пауки и скорпионы, мангусты и два вида варанів».

Решта тварин, комах і птахів пересуваються павільйоном вільно. Такий вид відкритих зоопарків в Європі існує вже давно. Ідею створення подібного Євгеній Ван виношував уже 20 років, але втілити її вдалося тільки зараз. Реалізація задуму припала до душі першим відвідувачам оранжереї.

Карина, відвідувачка: «У Києві та у Криму тільки бачила таке».

Альона, відвідувачка: «Мені дуже сподобалося, особливо метелики, ящірки, мангусти й такі тварини, яких я навіть не знаю назви».

Марія, відвідувачка: «Мені подобається. Тим паче ми гуляємо у цьому парку часто. Я ніколи й подумати не могла, що тут можна зробити таку красу. Я навіть не знаю, як ці звірятка називаються, але це все дуже приємно. І внучка бігає, питає. Я задоволена».

Згодом, говорить куратор проекту Євгеній Ван, колекцію тварин тут поповнять. А за нинішніми мешканцями оранжереї приглядатиме охорона та камери відеоспостереження, щоб вони випадково не поповнили чиюсь приватну колекцію.

Марія Гаврилян, кореспондент: «Величезні тропічні метелики, жаби, хамелеони. Усе це – на відстані витягнутої руки. Щоби побачити таку азійську красу в середмісті Черкас, тут проситимуть 20 грн із дорослих та 10 – із малечі».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version