У Черкасах звичайні дідусі та бабусі стали зірками. Про них пишуть газети. Їхні зображення вже на біг-бордах. Публічними сивочолі стали завдяки своїм же онукам. Ті написали про них листи громадській організації «Рідне місто Черкаси». Вона кілька тижнів тому розпочала масштабну акцію із вшанування тих, хто своє життя присвятив рідному місту. Із подробицями Вікторія Курченко.
Ольга Коломієць, онука: «Моя бабуся – гордість Черкас. Вона багато років працювала на молокозаводі. Вона працювала ще на будівництві. Моя бабуся – трудівниця. Я її дуже люблю».
Ось вони – народжені в різні століття і такі рідні.
Написати про бабусю Олі було нескладно. Про її життя вона знає чимало. І як бабуся півстоліття тому приїхала до Черкас. І як пішла працювати на будівництво. Бо для дівчини із села, без паспорта та професії, іншої роботи було годі й шукати. Знає онука і збудоване бабусею. І навіть те, що будинок, в якому зараз мешкає родина – то теж справа рук Ганни Семенівни. Дівчинка заслуховується розповідями про Черкаси бабусиної молодості.
Ганна Гончар, жителька м. Черкаси: «Черкаси тоді були зовсім невеликі. Де наш будинок зараз, була пустка, причому до самого «Хімселища».
Ольга Коломієць, онука: «Я хочу, щоб знали всі жителі Черкас, яка в мене бабуся!!!».
І всі Черкаси про Олину бабусю таки дізналися. Про неї написали газети. На біг-бордах по місту – теж вона.
Ганна Гончар, жителька м. Черкаси: «Звісно, я здивувалася, а чого я, а не хтось інший. Це мене здивувало».
А тому, що Оля першою свого листа надіслала громадській організації «Рідне місто Черкаси». Вона розпочала масштабну акцію із вшанування сивочолих.
Сергій Отрешко, голова ГО «Рідне місто Черкаси», депутат Черкаської міської ради: «Розповіді дідусів і бабусь заслуговують на те, щоб бути відомими не лише онуку чи онучці. Особливо розповіді людей, які будували наше рідне місто. Тому ми й організували таку акцію, щоб жителі Черкас знали, хто будував нашу домівку».
Активність черкаської малечі перевершала всі очікування, каже Сергій Отрешко. На адресу організації вже надійшло понад сорок листів. Біографи з онуків гарні. Про бабусь і дідусів вони пишуть зворушливо та натхненно.
Ірина Хроменко, представник ГО «Рідне місто Черкаси»: «Хай мій дід не депутат, не прем’єр і не комбат, мабуть, не знайти нікому. Більш дідів таких нема. Супердід – його звання!».
Це пані Ірина зачитала вірша черкаського школяра Владислава. А ось і сам супердідусь. Про нього, як і про решту учасників акції, невдовзі теж знатимуть усі Черкаси.
Володимир Кусливий, житель м. Черкаси: «Я впервые встречаюсь с таким мероприятием, потому что по долгу своей профессии с родителями я большую работу проводил, без этого нельзя, но чтобы привлекали дедушек и бабушек, такого не было».
Подякувати бабусям і дідусям за рідне місто ще не пізно. Акція «Ви – наша совість і гордість Черкас» триває.