додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах жителям приватного сектора доводиться обирати: чи волосся посушити, чи чаю...

У Черкасах жителям приватного сектора доводиться обирати: чи волосся посушити, чи чаю попити

0

Електричні незручності. У Черкасах жителям приватного сектора, що на Пастерівській, доводиться обирати: чи волосся посушити, чи чаю попити. Потужностей на використання всіх необхідних електроприладів їм не вистачає. Виною всьому, нарікають люди, – дооблікові автоматичні вимикачі. Їх разом із новими лічильниками встановили близько місяця тому. Жителі кажуть: до цієї реформи таких проблем не мали. Натомість у «Черкасиобленерго» пояснюють: електричні мережі застарілі. Їх будували ще в середині минулого століття. Тому вони потребують реконструкції. Без неї збільшувати потужність– означає знижувати якість електроенергії. Зрозуміло, що платити за оновлення мереж доведеться споживачам. До того ж кругленькі суми.

 

Близько місяця велика родина з 10-ти осіб живе за новими правилами: щоби світло не вибило, доводиться обирати, які прилади вмикати, а які – ні. Халепа почалася відтоді, як у будинку Олександра працівники енергонагляду встановили автоматичний вимикач і замінили внутрішній лічильник на зовнішній, при цьому зменшивши потужність.

Олександр Кононенко, житель приватного сектора: «Прийшов папірець-попередження про нібито планову заміну лічильників. Але якогось попередження про те, що будуть ставити ці пакетники на 16А, тобто обмежувати нас у потужностях, не було. Вже за фактом вони приїхали, поміняли».

Та й у менших сім’ях ситуація не ліпша. Сусідові Олександра після заміни вимикача доводиться постійно «дихати свіжим повітрям».

Юрій, житель приватного сектора: «У нас 3 осіб, ми нічого не можемо вдома робити – ні телевізор увімкнуть, ні фен, ні чайник. Дуже незручно. Постійно доводиться вибігати на вулицю й клацати автомат, бо вибиває».

Вирішити цю проблему можна. Для цього варто лише розробити технічні умови та проект. А також заплатити за них декілька тисяч гривень міському РЕМу. Людей це обурює. Вони не розуміють, за що мають платити такі гроші й навіщо взагалі міняти лічильники.

Олександр Кононенко, житель приватного сектора: «Щоби купити будь-який побутовий прилад, я повинен заплатити енну кількість грошей. Я не розумію, за що ці гроші й куди йдуть прибутки із грошей, які я плачу за саму електроенергію».

У «Черкасиобленерго» пояснюють: системи електричного обліку замінюють і виносять назовні для того, аби зменшити втрати енергії та для зручності контролерів. А скаржитися на малу потужність немає резону: мовляв, вона й так вища, ніж це передбачено договором. Утім якщо споживача вона таки не влаштовує і в нього є проект і технічні умови на старий лічильник, то можна відмовитися від винесення його назовні.

Ірина Комахіна, начальник інформаційно-консультаційного центру ПАТ «Черкасиобленерго»: «Кожен будинок – це об’єкт архітектури. Треба дивитися проект».

Цифри за збільшення потужності взяті не «зі стелі», коментують в «Обленерго». Наприкінці минулого року НКРЕ (національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики) затвердила спеціальні ставки плати за стандартне приєднання електроустановок. Для міст вони складають відповідно 950 грн. за однофазне та 1650 грн. за трифазне приєднання плюс ПДВ.

Ірина Комахіна, начальник інформаційно-консультаційного центру ПАТ «Черкасиобленерго»: «Мережі будували, як правило, наприкінці 50-их років за чинними на той час державними будівельними нормами, розраховані на кількість споживачів, яка була на той час і на ті побутові прилади».

Новий час диктує нові умови. Електромережі потребують реконструкції. І кожен із нас уже її оплачує. От тільки питання, коли ці кошти підуть на збільшення потужностей мереж, лишається відкритим.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version