додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах хочуть об’єднати та створити укрупнені регіональні водні компанії

У Черкасах хочуть об’єднати та створити укрупнені регіональні водні компанії

0

Водоканали Черкащини хочуть регіоналізувати. Тобто об’єднати та створити укрупнені регіональні. Такі масштабні плани днями будували обласні чиновники разом із робочою групою Організації економічного співробітництва та розвитку. Обговорення тривали в межах реалізації проекту, спрямованого на оцінювання потенціалу регіоналізації послуг водопровідно-каналізаційного господарства в Україні. Про що говорили та про що домовились із візитерами обласні керманичі – знають наші кореспонденти.

Питання реформування сектора водопостачання та водовідведення на Черкащині вже давно на часі.
Сергій Рябцев, перший заступник голови ОДА: «Ми сьогодні розпочали розбудовувати нову Черкащину. Реформа ЖКГ серед пріоритетних напрямків».
На Черкащині майже третина водопровідних і майже чверть каналізаційних мереж в аварійному стані, кажуть владці.
Сергій Рябцев, перший заступник голови ОДА: «Більшість каналізаційних, очисних споруд, насосних станцій, колекторів на сьогодні не відповідають сучасним технічним вимогам».
Як наслідок – якість питної води в багатьох населених пунктах області просто жахлива.
Сергій Рябцев, перший заступник голови ОДА: «Якість питної води в 9 населених пунктах області за межами допустимих норм. Це такі населені пункти, як Золотоноша, Ватутіно, Кам’янка, Корсунь-Шевченківський, Чигирин, Катеринопіль, Тальне, Чорнобай, Маньківка».

Допомогти реформувати галузь водопостачання та водовідведення у країні та зокрема в області може Організація економічного співробітництва та розвитку. З цією організацією Україна співпрацює вже не вперше.
Ашот Багдасарян, керівник проекту ЄС від компанії-консультанта КОВІ (Данія): «Мы много работали в Украине в 2004, 2005, 2006 году. Мы являлись участниками разработки финансовой стратеги по финансированию сектора водоснабжения и водоотведения. Потом все это пошло на убыток, и достаточно долгий период ничего не происходило. Но радует, что сейчас процесс «запускается».
Співпраця відновилась зі стартом проекту з регіоналізації послуг водопровідно-каналізаційного господарства в Україні. Він передбачає об’єднання та створення укрупнених регіональних водних компаній. Черкащина разом із Кримом першими апробуватимуть цей проект. Ініціатори переконують: регіоналізація водних підприємств – це ефективний і дієвий механізм управління.
Ашот Багдасарян, керівник проекту ЄС від компанії-консультанта КОВІ (Данія): «Водная инфраструктура собою представляет с экономической точки зрения естественную монополию. И одной из основных причин является, что единица затрат на предоставление услуг падает с увеличением объема предоставляемых услуг. И естественно, что на каком-то этапе развития водного сектора стает вопрос о эффективности низких тарифов, эффективного использования водных ресурсов. Страны приходят к регионализации тем или иным образом».
Для реалізації проекту незабаром зроблять перші кроки. Спочатку оцінять потенціал галузі.
Ашот Багдасарян, керівник проекту ЄС від компанії-консультанта КОВІ (Данія): «Мы хотели бы для себя прояснить ситуацию. Сколько у вас водоканалов, какой уровень подготовки, сколько потребителей. Хотим познакомиться с инфраструктурой».
На все про все у проектантів часу небагато. Вже в середині червня вони мають скласти підсумкові звіти.
Ашот Багдасарян, керівник проекту ЄС від компанії-консультанта КОВІ (Данія): «Наша задача заключается в тесном сотрудничестве с вами, подготовить аргументированную базу. Почему регионализация на уровне Черкасской области и АР Крым необходима? Мы будем переводить слова в цифры».
Перейняти досвід розвинених країн наша область не проти.
Сергій Рябцев, перший заступник голови ОДА: «Нам цікавий досвід європейських країн у вирішенні проблем водовідведення та водопостачання. Тому надзвичайно важливо, що Черкаську область визначено пілотною в провадженні цього проекту. Отриманий під час реалізації досвід стане корисним для фахівців цієї галузі та сприятиме ефективному впровадженню європейських стандартів в управлінні водними ресурсами».
За результатами проекту розроблять методологічний підхід, який і дозволить ухвалити рішення про об’єднання та створення укрупнених регіональних водних компаній.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version