Після шкільних уроків – за креслення та моделювання. У Черкасах виховують більше двох сотень юних інженерів. У обласному центрі науково-технічної творчості для молоді на вибір – з десяток гуртків. Та найчастіше юні черкасці за хобі обирають – авіа-, судно- та автомоделювання. Подробиці у сюжеті далі.
Марія, гуртківець: "Ось ця модель, наприклад, ручної роботи, а є моделі такі, що купляють".
Вихованка центру юних техніків Маша показує своє міні-авто. Його, каже, зробив її тато. Дівчина ходить на гурток автомоделювання. Каже: не біда, що заняття недівоче.
Марія, гуртківець: "Там я не одна. Ось моя подруга Леся і там ще одна подруга, то ми ходимо".
А от Ярослав у моделюванні не новачок. Має уже кільканадцять перемог на всеукраїнських конкурсах та чемпіонатах із автомодельного спорту.
Ярослав, гуртківець: "Навчився багато чого робити, познайомився з багатьма цікавими людьми на змаганнях, завів багато нових друзів по Україні".
Таких юних техніків у закладі ще із три сотні. Тут гуртківці навчають судно-та авіамоделюванню. Конструюють іграшки та вивчають мистецтво оригамі. На вибір молоді – ще з десяток різноманітних занять.
Павло Торба, директор КЗ "Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради": "Навчання у технічних гуртках починається із початково-технічного моделювання. Це перші ази, де діти приходять і навчають користуватися інструментами, як правильно використовувати матеріали. Думати головою, самодисципліну тримати і потім, коли матимуть ці навики, йдуть у гуртки основного рівня".
У закладі кажуть: гуртки – це не лише дозвілля, а й крок у підготовці майбутніх інженерів.