Замість піонервожатих – психологи, замість екскурсій – антистресові тренінги. У Черкасах задля експерименту відкрили психологічний табір для підлітків «Майстерня успіху». Тут дітей, віком від 1
Одинадцятирічній Оленці та її батькам перехідний вік доньки додав чимало клопоту. Дівчинка зізнається: іноді їй важко знайти спільну мову з рідними.
Олена Скрипник, вихованка табору: «Я, буває, трошки ображаюсь на своїх батьків і гніваюсь. Буваю агресивною до свого брата навіть».
Сергій Скрипник, батько вихованки табору: «Тому що в дитини в такому віці виробляється якийсь інший світогляд на якусь моду, на якісь речі».
Як подолати свій гнів та інші негативні емоції, сьогодні Олену навчають у психологічному таборі «Майстерня успіху». Усі тренінги проходять у формі ігор. І грають у них не піонервожаті, а професійні психологи.
Психолог із досвідом Віталій зізнається: сучасні підлітки мають чимало проблем. І подолати їх можуть лише спеціалісти. Тому від класичних таборів Україні слід відходити. Адже оздоровлювати треба не лише тіло, а й душу.
Віталій Сухенко, психолог: «
Юрій Бичок, керівник психологічного табору: «Проблема в тому, що, на жаль, наші батьки мало приділяють уваги у спілкуванні з дітьми, мало приділяють уваги їхньому розвитку, тобто діти надані самі собі».
Олена Скрипник, вихованка табору: «Ці тренінги допомагають долати гнів, бути врівноваженою людиною, не хвилюватися».
У Черкасах психологічний табір для підлітків – своєрідний експеримент. Поки він об’єднав лише 30 дітей. До кожного психологи шукають свій підхід. І навіть допомагають обрати майбутню професію на численних майстер-класах. Працюватиме «Майстерня успіху» в Черкасах до 20 червня. Продовжити душевну терапію психологи планують і наступного року.