додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах великого Кобзаря можна побачити на гральних картах, мильницях та сірниках...

У Черкасах великого Кобзаря можна побачити на гральних картах, мильницях та сірниках (ВІДЕО)

0

Запалюєш сірники – а на них Шевченко. У Черкасах представили незвичного Тараса Григоровича. В єдиному у світі музеї книги "Кобзаря" презентували унікальну колекцію, де автор не Шевченко. Обгортки, шкатулки, годинники та навіть електробритва. Де ще побувало зображення митця – розкажуть наші журналісти.

Якщо купюрами з Шевченком вже нікого не здивуєш, то цей мистецький арсенал затримає увагу надовго. У невеликому приміщенні – оригінальна колекція особливого Кобзаря. Де за експонатів хоч і буденні речі, але в незвичному оформленні. Із кожного предмета видніється великий Тарас Григорович.

Діана Вівчарик, старший науковий співробітник музею "Кобзаря" Т. Г. Шевченка: "Навіть на упаковці для бритв. Цікава також у нас і паличка з якою ходила людина. Там теж витесаний Шевченко, у шапці, в кожусі, тобто людина опиралася на Тараса Григоровича, тобто він допомагав людині ходити".

Налити молока чи води можна ось із цього львівського жбан-глечика, який зробили у вигляді погруддя Шевченка. Або зберігати засоби гігієни у мильниці з вусатим Кобзарем, яку виготовили у 20-тих роках минулого століття. Більш сучасні харків’яни. Вони навіть на своїх бритвах та брелках для ключів зображають пам’ятник Шевченку. Такий, побутовий Тарас, студентам більше до вподоби. Вони ж звикли його бачити лише офіційним та й то в університетських студіях.

Лейла Ахмед, відвідувачка, школярка: "Я ніколи не могла подумати, що Шевченка може бути настільки багато. Ніколи не могла подумати, що його портрети можуть бути зображені на побутових речах на сірниках. Або на запальничках, або на картах".

Якщо на поштових марках, футболках, чашках, годинниках та канцелярії Шевченко не в новинку, тут можна знайти репродукції його картин на гральних картах. Або ж на сірниках, шарфах, шкатулках, цукерках та навіть наліпках на смартфон. Таку колекцію працівники збирали ще з часів створення музею: екземпляри викупляли у колекціонерів, привозили з відпусток, приймали подарунки від людей та організацій.

Діана Вівчарик, старший науковий співробітник музею "Кобзаря" Т. Г. Шевченка: "Колекція цих речей у нас від дореволюційних. Найстаріший експонат це обгортка від цукерки із зображенням Тараса Григоровича 1913 року. І до найсучасніших, до 200-річчя особливо. Навіть виробники кефіру на Тернопільщині вирішили вмістити портрет Шевченка, його слова і циферку 200".

Подивитись по-новому на звичні речі можна у єдиному в світі музеї однієї книги "Кобзар" Тараса Шевченка до травня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version