додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах створюють клас для учнів із вадами зору

У Черкасах створюють клас для учнів із вадами зору

0

У Черкасах створюють клас для учнів із вадами зору. Поки що єдиний в області. Новий клас діятиме при Черкаській спеціалізованій школі-інтернаті № 16. Уже з вересня там планують організувати навчання для першачків. Освіта у спецшколі буде безкоштовною і, що найголовніше, отримати її зможуть дітлахи з усієї Черкащини. Розповідає Юлія Доброскок.

У Черкасах дітей із вадами зору виховують три дошкільні заклади. Дитячий садок № 27 – один із них. Тут слабкозорих дітей аж 63. У деяких дітлахів по кілька офтальмологічних діагнозів. Серед найпоширеніших – астигматизм, амбліопія та косоокість. Щодня спеціалісти садочка проводять із малечою корекційні заняття. Утім, після закінчення дошкільного закладу слабкозорі діти змушені йти до звичайної школи. Там уже немає ані спеціально розробленого для них режиму, ані профілактичних заходів.
Валерій Данилевський, заступник начальникаголовного управління освіти та науки Черкаської ОДА: «Фактично 90% слабкозорих дітей навчається в загальноосвітніх школах. Але в загальноосвітніх школах не враховують, що ці діти потребують специфічного навчання».
Аби й надалі дбати про здоров’я маленьких черкасців, чиновники вирішити створитив місті спеціальний клас.
Сергій, батько слобкозорої дитини: «Я думаю, такой класс нужен. Таким детям тяжело. Обычные дети занимают первые парты. Парт не хватает. Это нужно».

Олена, мати слабкозорої дитини: «Дети, которые идут в школу в очках, а другие нет – чувствуют дискомфорт».
Новий клас буде розташований у спеціалізованій школі-інтернаті № 16. Незабаром їй нададуть статус загальноосвітньої. Саме сюди 1 вересняй наберуть слабкозорих першачків. Директор школи Валентина Лищенко каже: батькам не слід побоюватись сусідства з учнями відсталого розвитку.
Валентина Лищенко, директор спеціалізованої школи-інтернат № 16: «Якщов батьків є побоюваннящодо того, де буде навчатися їхня дитина, я думаю, головним пріоритетом для батьків має бути здоров’я дитини».
Для слабкозорих дітей тут створені всі умови.У школі проводитимуть корекційні заняття, розвиватимуть мовлення, соціально-побутову орієнтацію, надаватимуть постійну консультацію офтальмолога тощо. За нормативами,у класі буде не більше 12 дітей. Подбають і про необхідний персонал. Адже до звичної шкільної програми діти з вадами зору вивчатимуть 9 спецдисциплін.
Валентина Лищенко, директор спеціалізованої школи-інтернату № 16: «Наша школа має вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів. Але треба, щоб працювали тифлопедагоги. Це питання вирішуємо. По-перше, вчителів навчають, перекваліфіковують. Залучимо дефектологів із усього міста до нашого закладу».
До спеціалізованого класу прийматимуть діток із усієї області.
Валентина Лищенко, директор спеціалізованої школи-інтернату № 16: «Якщо буде створений такий заклад, то батькам не доведеться везти дитину в іншу область,шукати заклад для відновлення чи покращення зору їхньої дитини».
Немісцевим учням наддуть кімнату в шкільному гуртожитку. Чиновники кажуть: відкриття такого класу давно було на часі.
Валерій Данилевський, заступник начальникаголовного управлінняосвіти та науки Черкаської ОДА: «Тільки в одних Черкасах понад 40 дітей є інвалідами зору. А в межах Черкащини таких дітей близько 400».
У класі діти з вадами зору навчатимуться безкоштовно. На цей рік для функціонування закладу обласний бюджет виділяє близько 5 мільйонів гривень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version