додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах понад дві години говорили про медицину

У Черкасах понад дві години говорили про медицину

0

Ввести мораторій на ліквідацію та скорочення медичних закладів в області вимагають від профільного міністерства та місцевих чиновників представники громади. Люди обурені таким медичним «покращенням». У Черкасах відбулися перші слухання. Понад дві години лікарі, владці, нардепи та черкаська спільнота дискутували про реформування охорони здоров’я. З подробицями Ольга Скорик.

На громадські слухання не протиснутись. Градус температурний та емоційний зашкалює. Обговорення медичної реформи зініціювали опозиційні нардепи Ірина Геращенко та Микола Томенко. Валентин Іванович приїхав із Золотоніщини. Сюди його делегувала громада на захист Пальмирської дільничної лікарні.

Валентин Карий, представник громади з Пальмири: «Закрили стаціонарне відділення, яке було на 50 ліжок. Громада проголосувала проти закриття лікарні, але ж віз і нині там. Писали в усі інстанції, до Президента, в Кабмін, приходять відповіді, що на 10 тис. має бути стаціонар. У нас із окружними селами виходить 10 тис. 446 осіб».

Схожа ситуація і в інших районах області. Свою лікарню із боєм поки вдалося відстояти кам’янцям.

Юрій Гамалій, представник громади з Кам’янки: «Ми вимагаємо, перед тим, як буде будь-яке рішення в реформуванні системи охорони здоров’я району, провести громадські слухання з урахуванням думки громади. У разі порушення наших вимог, громада обіцяє виявляти ознаки непокори».

У керманичів Черкащини – інший погляд на реформу. Головний медик області береться заспокоювати та переконувати люд у покращенні галузі. Мовляв, за три роки не закрили жодного медичного закладу.

Володимир Брожик, начальник головного управління охорони здоров’я та медицина катастроф Черкаської ОДА: «Питання ж не йде про Домантово та про Пальмиру про закриття лікарні. Питання йде про реорганізацію дільничних лікарень у лікарські амбулаторії. А що це тягне? Це залишається весь медичний персонал працювати на цих посадах. Є питання скорочення адміністративно-господарчого персоналу».

За цей час на Черкащині в лікарські амбулаторії вже реорганізували 20 дільничних лікарень. Однак якість надання медичної допомоги в цих районах не постраждала, запевняє присутніх Володимир Брожик. Натомість екс-очільник Золотоніської центральної райлікарні нарікає на різке зменшення фінансування охорони здоров’я останнім часом.

Юрій Пономаренко, стоматолог Піщанської лікарської амбулаторії: «Якщо на медикаменти у 2003 р. в бюджеті району було 5,2, в 2011 – 3,5, то в 2012 – 2%. А 2013 ще менше. Які б ви реформи не проводили, але якщо немає коштів, то як за 71 грн. на місяць на ФАП і 200 грн. на амбулаторію можна лікувати 3 тис. населення?».

На думку нардепа Святослава Ханенка, починати потрібно з ухвалення закону «Про засади державної політики в сфері охорони здоров’я». Мовляв, нині ніхто не знає, яку модель ми будуємо.

Святослав Ханенко, заступник міністра охорони здоров’я, народний депутат України: «Ні громада, ні лікарське спільнота, ні медичне співтовариство не розуміють логіки дій влади та подій, які відбуваються на місцях».

Ірина Геращенко, народний депутат України: «Медична реформа має закінчитися не знищенням медицини в Черкаській області, а покращенням ситуації для простих громадян».

Медична дискусія тривала понад 2 години. Щоправда, представники влади не витримали й мовчки залишили зал ще до закінчення. Зібрання ж ухвалило резолюцію до Міністерства охорони здоров’я та обласного й районного керівництва з вимогою внести мораторій на ліквідацію та скорочення медзакладів Черкащини. А також провести обов’язкові слухання.

Микола Томенко, народний депутат України: «Нам треба всі заклади, які реорганізовані, прослідкувати кожну людину, яку звільнили, прослідкувати кожну нерухомість, кожен метр землі. І сказати: дивіться, ви ж казали, що люди будуть працевлаштовані. Якщо тільки в Пальмирі 13 людей звільнили, то скільки звільнили по всій Черкаській області?!».

Ще раз зібратися запланували вже у вересні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version