Із вихідців зі Сходу у Черкасах зробили прикордонників нового формату. Оршанецький навчальний центр випустив особливу зміну "зеленокашкетників". Військових-переселенців готували за програмою пілотного проекту. Його головна мета – боротьба з корупцією на кордоні. Сьогодні з новими знаннями вони вирушили до зони проведення АТО. З охоронцями рубежів спілкувалася наша Вікторія Хамаза.
Злагоджено та у такт. На плацу крокує нова зміна захисників кордонів. Цей випуск називають особливим. Його сформували винятково з вихідців Донецька, Луганська та Маріуполя. На базі Оршанецького навчального центру вони першими пройшли навчання за програмою пілотного проекту.
33-річна Наталя пішла служити слідом за чоловіком. Неоголошена війна буквально роз’єднала подружжя. Потому поставила під загрозу й рідний Маріуполь. Тоді Наталя й вирішила піти служити. Й одразу потрапила до пілотного проекту.
Наталія Любимова, прикордонник: "Фізичні навантаження. Але нічого, ми їх всі подолали. Разом копали окопи, і бігали у стройову частину. Я знала куди йшла, але трошки було складно. Ситуація більш знайома, ми знаємо що, де, які вистріли. Для нас це не нове".
Серед перших диплом отримує й 22-річний луганчанин Володимир.
Він боронив рідне місто під час найзапекліших боїв. Після завершення строкової служби, хлопець вирішив пов’язати життя з військовим промислом. Тоді й подався у прикордонники. Тут, на Черкащині, каже Володимир, вчився працювати на пропускних пунктах. Тепер отримані знання буде втілювати безпосередньо під час служби в зоні АТО.
Володимир Таран, прикордонник: "Пропуск осіб, транспортних засобів та будь-яких вантажів із непідконтрольної території. Довіряти людям, щоб не було ніяких провокаційних дій, як з нашого боку, так і з іншого. Ставитися з розумінням. Немає нічого страшного, хто як не ми поїдемо туди?"
Спеціальну програму підготовки пройшли 49-ть вихідців зі Сходу. Військові вивчали вогневу та психологічну підготовку, тактичну медицину та специфіку роботи на лінії розмежування. Викладачі результатом задоволені.
Олена Волобуєва, в.о. директора Департаменту персоналу Державної прикордонної служби України: "Вони вивчали 18 дисциплін. І інтенсивний курс був проведений відповідно до всіх умов Міністерства, щодо формування прикордонника нової формації. Усі вони їдуть у Краматорський прикордонний загін. Там буде проведена з ними певна допідготовка і після цього будуть виконувати обов’язки з охорони кордону".
За традицією, на плацу, отримавши дипломи, військові кидають на себе монети – на щастя. Аби знов повернутися сюди живими.
Отримавши дипломи, прикордонники одразу рушають на Схід. Там боронитимуть рубежі Донеччини, Луганщини, Маріуополя та повертатимуть з окупації рідні домівки.