додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах патріоти-ентузіасти видали підручник про рідний край

У Черкасах патріоти-ентузіасти видали підручник про рідний край

0

У Черкасах патріоти-ентузіасти видали підручник про рідний край. У книзі – історичні матеріали, казки, легенди, прислів’я та загадки про Черкащину. Та поки що вчитися за таким підручником зможуть лише п’ятикласники. Хоча автори планували зробити аналогічні видання для всіх школярів. Завадило безгрошів’я. Навіть на першу книгу вчителі збирали гроші всім миром. Їхні численні звернення місцеві посадовці проігнорували. Про авторів-патріотів та їхнє творіння, дивіться в сюжеті Ольги Скорик.

Яскраву та цікаву книгу про Черкащину для юних читачів підготували вчителі. «Моя Черкащина» – підручник-хрестоматія. Він створений за міністерською програмою спеціально для п’ятикласників. Це – особливе видання, бо формували його з матеріалів письменників і науковців рідного краю. До книги ввійшли твори Василя Захарченка, Сергія Носаня, Валентини Коваленко та Володимира Поліщука.
Наталія Чепурна, ініціатор створення підручника-хрестоматії: «Треба починати виховувати любов до рідного краю, до своєї маленької Батьківщини змалку. І тоді в нас народилася ідея створити такий проект, який буде для школярів від 1 до 11 класу. Вирішили назвати його «Моя Черкащина».
У книзі йдеться про історію, природу, звичаї, традиції та вірування черкащан. Усе в цікавій і доступній формі. Юний читач ознайомиться із «Золотими легендами Черкаського краю», відкриє «Джерела світогляду українського народу», порине в «Коштовні перлини народного скарбу», побуває на «Гостині в Казкарика» та зазирне у «Світ природи». Такі розділи пропонують автори.

Ольга Месевря, авторка підручника: «Тут ось є путівничок. Він буде розповідати, водити по цій книзі. У путівника є помічники. Мудринка буде водити по певних літературознавчих термінах і не тільки. І, можливо, через цей символ дитина запам’ятає те, що їй на перший погляд здалося важкеньким».
Книгу «Моя Черкащина» її творці називають не інакше, як дитиною. Над нею трудилися впродовж 5 років.
Наталія Луц, авторка підручника, учитель-методист Черкаської гімназії №31: «Важко було. Ми не соромимося. Але коли така річ на виході – варто жити».
Валентина Присяжнюк, авторка підручника, учитель-методист Черкаської гімназії №31: «Найважливіше завдання – відкрити для дітей коштовні перлини Черкащини, Батьківщини. Митці бачать світ через образи. Дуже хочеться, щоб наші діти бачили образи, розуміли їх».
Художнє оформлення підручника – то справа рук учительки малювання Наталії Снісар. Аби діти краще засвоювали матеріал, хотіли, розповідають автори, зробити видання кольоровим, навіть виготовили дорогезний макет. Та далі справа не пішла – забракло грошей. Аби праця не пропала – збирали по копієчці.
Ольга Месевря, авторка підручника: «Я не плачусь, я радію, що вона все-таки є. А проблема, як у всіх, – кошти. Такий ми маємо стан у державі. Тому збирали на це видання толокою гроші. Знаєте, несоромно було по 5 гривень брати, бо ми їх зразу ж відносили у видавництво».
Наклад вийшов маленький. Бо назбирали тільки 15 тисяч гривень. Адже ніхто з місцевих посадовців на прохання допомогти так і не відгукнувся.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version