Надзвичайники взялись рятувати черкасців від холодів. Для цього по всій області облаштовують спеціальні пункти обігріву. Там пропонують людям не лише зігрітися, а й випити гарячого чаю та що-небудь перекусити. В одному із таких рятівних пунктів побувала Юлія Доброскок.
Хоч морози ще не лютують, та черкаські надзвичайники вже у всеозброєнні. У кожній пожежно-рятувальній частині облаштовують для людей ось такі теплі прихистки.
Петро Бас, заступник начальника Черкаського міського відділу Управління ДСНС України в Черкаській області: "Це приміщення було для відпочинку і прийому громадян, а ми його зробили пунктом обігріву".
У пункті обігріву завжди підтримують тепло. Додатково вмикають ще й обігрівача. Тут можна не лише відігріти змерзлі кінцівки, а ще й випити чаю та щось перекусити. Рятувальник Володимир саме робить закупи провізії – для усіх, хто змерз.
Володимир Безверхий, рятувальник: "Робимо запаси до зими. Бо морози обіцяють сильні. Але ми подбаємо, щоб усе було добре. Сьогодні підвезли печиво, цукор, люди будуть грітися".
Прихистити й обігріти надзвичайники можуть усіх охочих. Уже від переохолодження, кажуть, врятували з десяток черкасців. Пенсіонер Валерій Іванович вдягнувся сьогодні не по погоді.
Валерій Іванович, пенсіонер: "Сходив на базу. Хотів купити м’яса. Обходив усе. Змерз. Тепер ось відігріваюсь".
Чоловіку пощастило, кажуть рятувальники. На дворі не морозно, а тому переохолодження він уникнув. А ось за сильних холодів нерідко рятувати людей з вулиці доводиться в лікарні.
Олександр Шаповал, рятувальник: "Коли звертаються до нас люди із обмороженням ми викликаємо швидку. Людей потім забирають у Третю міську лікарню".
У Черкасах таких пунктів обігріву рятувальники облаштовували вже вісім. По області – аж 26. Як треба, кажуть, теплий прихисток організують ще й у спеціальних наметах.