У Черкасах не вщухає владний буревій. Міський голова не схотів відправляти в небуття виконком і своїх заступників. Відповідне рішення міськради Сергій Одарич напередодні таки ветував, назвавши його «абсолютно безглуздим із юридичного погляду». Нагадаю, минулого четверга місцеві регіонали заявили, що не мають достатнього впливу у виконкомі, тому й затіяли переворот у владній верхівці. Та що про це думають звичайні містяни – в сюжеті далі.
Колись четверту школу вважали досить престижною. Тут виховували математиків. Тепер вона спеціалізації не має. Та попри це охочих тут навчатися з року в рік не меншає, каже директор. Тут мають інший клопіт: стара будівля потребує чималих капіталовкладень.
Василь Сабадаш, директор Черкаської школи № 4: «За останні три роки відчули підтримку влади у фінансуванні школи. Ми змогли зробити капітальний ремонт спортзалу. У цьому році намічається капітальний ремонт актового залу, тому надіюся, що благоустрій школи буде тільки покращуватися».
Непевно в майбутнє дивляться освітяни, бо трохи чули про колотнечу у владній верхівці. Роз’яснити що й до чого до них прийшли депутати. Ті, що у свій час взяли шефство над закладом.
Ніна Набокіна, депутат Черкаської міської ради: «Ціль, яка була ними поставлена, як вони заявили, що не задоволені роботою виконкому. А чому не задоволені? Бо мало представників від партії влади, як вони себе називають, у виконавчих структурах».
Це депутатка про ініціаторів заколоту в міській раді. Каже: регіонали мають досить посад у мерії. А затіяли все, бо отримали команду з обладміністрації. Справжня ціль – міський голова Черкас. Але в кожного із депутатів-заколотників, додає вже інший вільний демократ, – власні мотиви.
Андрій Більда, депутат Черкаської міської ради: «Один із них винен міському бюджету 700 тис. грн. за земельні ділянки. Віддавати їх місту не хоче, борг повертати теж не хоче, то давай оголошувати імпічмент Одаричу, поставимо свого мера, може, нам із рук зійде».
Проти такого перетягування владного канату вчителі. Кажуть: не для чвар обирали депутатів, а для роботи на благо міста.
Людмила Перекітма, учитель Черкаської школи № 4: «Я не думаю, що хотіли б освітяни достроково переобрати мера, щоб у місті безлад був на цьому етапі. Я не думаю. Я думаю, що повинно все бути мирно, повинно доходити до згоди, повинні вирішувати питання, причому не тільки вирішувати, а й працювати. Ми ж для того й обирали депутатів, і голосували за них, щоб вини працювали кожен».
Працюватимуть обранці, як того хоче пані Людмила з колегами, чи й далі сваритимуться – наразі невідомо. Міський голова ветував скандальне рішення ради про розпуск виконкому. Офіційної реакції від його ініціаторів ще немає.