Черкаси засипало листям. Причому так рясно, що містяни ледь встигають давати йому раду. Головне, просять екологи, – не брати до рук сірники. Бо спалювати листя – то тільки собі й довкіллю шкодити. А ще – своєму гаманцю. Як муніципальна інспекція спіймає господаря-правопорушника, то за вогняну розправу над листям тому доведеться заплатити щонайменше 340 гривень. Підприємцеві – у два з половиною рази більше. Не витрачати гроші на штрафи, а мати ще й вигоду з опалого листя вже навчилися комунальники. Репортаж Вікторії Курченко.
Наталія Савенко, робітниця із благоустрою КП «Дирекція парків»: «Сипле, сипле… Вітер подме, воно розлітається. Бачте, стільки нам роботи!».
Загрібають і метуть у міських парках і скверах цілісінький день. Старший колега пані Наталії – Павло Феодосійович – згадує: колись давно листя звідси вивозили, а то й палили. Бо не знали про шкоду від того.
Павло Дубовенко, робітник із благоустрою КП «Дирекція парків»: «Листя вбирає шкідливі речовини. Потім, якщо його спалювати, ці шкідливі речовини залишаються в парку. Воно діє на органи дихання та на серцево-судинну систему, на всі органи».
Тепер сірники від листя тут тримають подалі. Його зі стежин згортають під дерева. Так у «Дирекції парків» двічі заощаджують.
Володимир Стойко, заступник директора КП «Дирекція парків»: «С приходом весны оно перегнивает и таким образом получается природное удобрение. Это очень большая экономия средств, потому что если бы пришлось вывозить это листья, это много кубов и много расходов нужно было бы, чтобы это вывезти».
Володимир Гладишенко, тракторист КП «СУБ «Соснівська»: «Листя з прибудинкової території з вокзалу я вожу оце ось. Зараз третю ходку поїду брати».
На цей полігон на Пацаєва звозять опале листя з усіх міських вулиць. Щодня кучугури виростають на сотню кубів.
Тетяна Бомбіна, директор КП «Екологія»: «Каждый день приезжают машины в количестве до 10 штук. Где-то до 40 тысяч куб. метров. Это за целый год».
Ірина Попкова, начальник комунального відділу МВК: «Раніше вивозили на територію полігона твердих побутових відходів, а тепер для того, щоб розвантажити трохи полігон твердих побутових відходів, відокремлюємо листя від сміття. І чисте вже листя привозять сюди на ділянку».
Тут опале листя трамбують. За рік-півтора з нього вийде компост. Це добриво повезуть назад на міські вулиці. Ним підживлюватимуть клумби та газони.