додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах на підступному льоду містяни калічать руки, ноги та голови

У Черкасах на підступному льоду містяни калічать руки, ноги та голови

0

Обережно – ожеледиця! У Черкасах на підступному льодумістяни калічать руки, ноги та голови. Через слизькі дороги травмовані шикуються в черги до лікарів. Щодня до медзакладів потрапляє більше півсотні людей. Тоді як у безсніжний період ця цифра не перевищувала 35-ти. Причина такого аншлагув лікарнях – погодні умови та недостатньо посипані піском тротуари. Що робити, аби не впасти на слизькому та як діяти, якщо це все-таки трапилося – у спеціальному репортажі розповість Наталя Кириленко.

Ось так у черкасців розпочинається ранок. Замість роботи дехто потрапляє до травмпункту. Лікарі заступають на чергування о 9-ій. Не встиг Олександр Михайленко прийняти пост, як на нього чекають перші пацієнти. Ця жінка впала на Соборній площі. Лікар одразу направляє її на рентген. Діагноз – перелом правої променевої кістки зі зміщенням.
Завідувач міського травматологічного пункту Олександр Михайленко говорить, вихідні минули дуже напружено. Лише за одну добу до травмпункту потрапили більше п’ятдесяти людей.
Олександр Михайленко, завідувач міського травмпункту: «Частіше всьогопошкоджують кінцівки нижні, верхні, забій або переломи ребер, травма голови, травма куприка».
Медики щороку готові до сезонного збільшення пацієнтів, проте цієї зими статистика вражає і їх. Традиційно більше травмуються люди середнього та похилого віку.

Олександр Федорук, головний лікар Черкаської міської лікарні № 3: «Раніше за добу наш травмпункт приймав до сорока хворих, то в цей час збільшився прийом приблизно на 20 %».
Віктор, водій автомобіля швидкої допомоги: «Люди идут на работу – от дома до остановки. Вот я работал вчера один, то было много вызовов в короткий промежуток времени. От 8 до 10 вызывали, там лежит, там лежит, это все травмированные из-за гололеда».
Для тих, хто став жертвою ожеледиці, існує спосіб відшкодувавати хоча б витрат на лікування. Адже є відповідальні за прибирання вулиць від льоду. На місці події необхідно скласти акт за участю свідків, радить юрист.

Світлана Давигора, юрист: «Перш за все, необхідно дізнатися, де впала людина. Якщо на вулиці, майдані, сквері – необхідно звертатися до міської влади. Вона є користувачем цих земельних ділянок. Коли особа впала біля магазину, користувачами земельних ділянок є власники магазинів, тому вони повинні належним чином їх утримувати».
Не всі підприємців Черкасах належним чином утримують свої території. Ольга Швець зазначає, найчастіше працівники муніципальної інспекції штрафують директорів банків, торговельних центріві магазинів.
Ольга Швець, заступник директора департаменту муніципальної інспекції МВК: «За 2-3 тижні складено 25 протоколів про адміністративні правопорушення на тих осіб, які не очистили свої території від снігу, а тепер уже від льоду. Ті магазини, які поважаютьжителів міста, це зробили без усіляких приписів і попереджень».
Небайдужі до здоров’я співгромадян бізнесмени можуть придбати соляно-піщану сумішу комунального підприємства «ЧЕЛУАШ». Тут її вдосталь – 6 тисяч 700 тонн. Пісок завезли з району Митниця. Сіль – із Артемівська.
Борис Оніщенко, директор КП «ЧЕЛУАШ»: «Вартість однієї тонни на сьогодні становить 67 гривень 72 копійки, тому звертайтесь. Ми своєю технікою завантажимо. Якщо потрібно – перевеземо за додаткову плату і, відповідно, посиплемо. На жаль, на сьогодні лише одна організація – це театр ляльок – закупилав нас 300 кг суміші».
Поки підприємці не надто активно посипають території піском, черкасцям варто самостійно подбати про свою безпеку.
Наталія Кириленко, кореспондент: «Ось такі чобітки для черкаських зимових доріг і тротуарів усе одно, що ковзани на льоду. Підошва гладенька, підбори високі. Тому безпеку на слизьких дорогах вам гарантує лише комфортне взуття».
Олег Бірюков уже другий десяток років ремонтує взуття черкасцям. Тому він знає, як зробити його безпечним узимку.
Олег Бірюков, майстер із ремонту взуття: «В домашних условиях самый быстрый и верный способ, чтобы обувь не скользила, это подклеить медицинский пластырь. Но это не надолго, его хватает на день-два. Есть способ поинтересней: это 88 желтый клей или “Момент” – подклеить наждачку: чем крупнее, тем лучше».
Профілактика на підошву з шипами стане надійнішим способом безпечного пересування по льоду. Її можуть поставити ремонтники.
Олег Бірюков, майстер із ремонту взуття: «Зимой обувь желательно покупать на подошвах, которые имеют протекторы. Есть еще такой вариант – подошва полиуретановая, а есть подошва резиновая. Полиуретановые – какие б шипы не были, она все равно будет скользить, резиновая намного меньше скользит, чем полиуретановая, но она не ноская».
Цінні поради, як не стати жертвою ожеледиці, мають і черкаські рятувальники.
Костянтин Проценко, помічник начальника ГУ МНС України в Черкаській області: «Пересування повинне бути на напівзігнутих колінах, тому що людина повинна бути готова до падіння. Головне в цій ситуації – одразу присісти для того, щоб зменшити центр тяжіння вашого тіла.У вас збільшаться шанси втриматися на ногах, це по-перше, а по-друге – навіть якщо ви впадете, у вас зменшиться ризик отримати травми. Головне правило – руки треба тримати вільно, вони не повинні бути в кишенях».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version